Nadwymiarowy “Cyrk bez przemocy” Teatru Klinika Lalek

Największy cyrk marionetek na świecie zawita do Suwałk. Cyrk Nadmarionet – Cyrk bez Przemocy, to ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i ogromne marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach. Żyrafa zaśpiewa, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń zagra na trombonie! 

Środa, 20.06.2018, godz. 21.30 
park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny 
czas trwania: około 50-60 minut

Na spektakl zapraszamy po uroczystości zakończenia XVII Międzynarodowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2018, które uświetnią plenerowa wystawa plastyczno-fotograficzna i zdarzenie teatralne “Ptaki – loty i nieloty” – początek o godz. 20.00 w parku Konstytucji 3 Maja. 

SPRAWDŹ program Festiwalu >> | program prezentacji konkursowych >> | opisy prezentowanych spektakli >>

Bohaterami tego plenerowego cyrkowego widowiska są: zakochana w treserze przystojna Żyrafa, śpiewaczka i tancerka, potężny Lew, który potrafi ryczeć i chce pożreć tresera oraz Słoń, wirtuoz gry na trombonie, który umie stać na trąbie i potrafi latać! Żyrafa zaśpiewa o Miłości do Natury, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń pokaże, że wszystko w życiu jest możliwe… Zobaczymy również Treserów, Siłaczy, Żonglerów, Clownów.

Spektakl nawiązuje do pięknej tradycji cyrkowej, wprowadzając jednak nową jakość: obok ciekawych technik sztuki lalkarskiej, zwracamy uwagę na poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt. Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na Świecie. Tylko tutaj ogromne marionety animowane przez aktorów-lalkarzy wystąpią na jednej scenie z artystami cyrku, by stworzyć piękne, kolorowe przedstawienie, hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie.

Spektakl to widowisko rodzinne adresowane do widzów w każdym wieku, zachwyci na równi Dzieci, Rodziców i Dziadków.

koncepcja, scenariusz, reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
autorzy lalek: Zbigniew Roszkowski/Wiktor Wiktorczyk
muzyka: Antoni Gralak


Spektakl został zrealizowany w ramach projektu
„DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja”.Honorowy patronat

Mecenas Festiwalu

Sponsorzy


Patroni 
 

Patronat medialny

 

Kategoria: Archiwum, Dedal

                               
Image Widget