NABÓR! Suwalszczyzna zaprasza do tańca i śpiewu

Jeśli interesuje Cię taniec i śpiew – u nas możesz kształcić kroki taneczne, głos oraz brać udział w ważnych wydarzeniach kulturalnych.

Czekamy zarówno na tych, którzy posiadają doświadczenie w tańcu (dowolnym), jak i na tych, którzy dopiero zastanawiają się nad możliwością podjęcia takiego wyzwania.

Wtorek, 13.10.2015, godz. 17:00
sala lustrzana, ul. Jana Pawła II 5

Oferujemy:

  • warsztaty z profesjonalnymi instruktorami tańca, śpiewu, muzyki
  • udział w koncertach w kraju i za granicą
  • szkołę tańców zarówno salonowych, regionalnych i narodowych
  • wyjazdy i obozy szkoleniowe

Przesłuchanie kandydatów do Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna już we wtorek, 13 października o godzinie 17:00 w sali lustrzanej na II piętrze budynku SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5.

Więcej informacji można uzyskać u pani Małgorzaty Wojdełko
tel. 510 241 051
e-mail: suwalszczyzna@soksuwalki.eu

suwalszczyzna_nabor.indd


 

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA SUWALSZCZYZNA

_DSC4516

Zespół Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce, jego działalność nieprzerwanie trwa od ponad 60 lat. Dzisiaj grupa młodzieży tańczącej, śpiewającej i grającej to wnukowie pierwszych członków – założycieli zespołu. Kontynuuje wielopokoleniowe dzieło, porywa do tańca, wzrusza i bawi popularyzując rodzimą kulturę. Ponad półwieczną pasję i umiejętności prezentował dotychczas na koncertach, festiwalach i tournées w Polsce i w 11 innych krajach: na Litwie, Białorusi, Ukrainie, Łotwie, w Estonii, Francji, Niemczech, Rosji, Belgii, Gruzji, Turcji.

suwalszczyzna

Repertuar zespołu obejmuje pieśni i tańce narodowe oraz wiązanki pieśni i tańców z różnych regionów Polski. W 2001, podczas uroczystych obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia, ZPiT „Suwalszczyzna” został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Miasta Suwałk”. „Suwalszczyzna” jest trwałym elementem kultury naszego miasta, jego wizytówką i ambasadorem. Od 1951 roku grało, śpiewało i tańczyło w nim kilkaset osób. Spędzali czas nie tylko ciężko pracując na próbach, tańcząc na koncertach, ale też bawiąc się na wspólnych andrzejkach, zapustach, balach maskowych. Znajomości z parkietu przekształcały się w przyjaźnie. Bywało też, że pary, które poznały się w zespole, stawały na ślubnym kobiercu. Chyba niewiele rodzin w Suwałkach nie miało w szeregach „Suwalszczyzny” kogoś bliskiego, a na pewno nie ma takiej, która choć raz w życiu nie byłaby na jej koncercie.

Zespół ma w ofercie szeroki wachlarz repertuarowy, który elastycznie dostosowuje do charakteru danego wydarzenia. Propozycje znakomicie odnajdują się przy różnego rodzaju występach plenerowych, uroczystościach, galach, bankietach, imprezach okolicznościowych. Każdy element programu zespół prezentuje w oryginalnych kostiumach narodowych i regionalnych. Skład koncertowy zespołu obejmuje od 4 do 8 par tańczących w towarzystwie 7-osobowej kapeli.

potancowkaZPiTSuwalszczyzn (18.04.15) - slajder

Kategoria: Archiwum