“Na styku kultur”: Warsztaty pieśni polskich

Warsztaty pieśni polskich dla uczniów gimnazjów i szkół średnich w ramach projektu “Na styku kultur”
Środa-piątek, 27-29.08, godz. 10:00-13:00 i 16:00-19:00

Pokaz powarsztatowy
Piątek, 29.08, godz. 19:00
sala granatowa SOK, ul. Noniewicza 71


Prowadzenie: Anna Szafranowska – animator kultury, Mentor Kultury Regionalnej, pedagog. Od 2010 roku nauczyciel-instruktor śpiewu tradycyjnego (pieśni polskie, ukraińskie, rosyjskie, bułgarskie) i gospel dyrygentka i założycielka chóru gospel- „ Suwałki Gospel Choir” w Młodzieżowym Domu Kultury w Suwałkach; organizatorka wielu warsztatów muzyki i śpiewu Gospel w Suwałkach, Alitusie i Druskiennikach na Litwie; od 2007 instruktor zajęć teatralnych i zajęć śpiewu tradycyjnego w Ośrodku Kultury w Sejnach; W latach 2009-2010 nauczyciel muzyki romskie i zajęć teatralnych w Parafialnej Szkole Romskiej w Suwałkach.
Zgłoszenia: do 26 sierpnia pod adresem mailowym: aszaf@op.pl

Spotkaniom towarzyszyć będzie warsztat głosu, dykcji, ćwiczeń oddechowych, artykulacyjnych opartych na uruchomieniu przepony i pełnego mocnego głosu. Główną zasadą śpiewo-krzyku jest rozluźnienie strun głosowych i krtani, jak przy codziennym mówieniu. Następnym ważnym zadaniem jest odnalezienie własnego tembru głosu. Wszystkie ćwiczenia i metody pracy są dostosowane do poziomu umiejętności grupy, każde z dzieci będzie miało szanse zaśpiewać same co pozwoli na możliwość pracy grupowej i indywidualnej. Proponowany przez ze mnie warsztat angażuje całe ciało uruchamiając przy tym wszystkie mięśnie. Dla młodych ludzi śpiewanie techniką tradycyjną staje się doświadczeniem metafizycznym, pozwala wyzbywać się zahamowań, zająć się poszukiwaniem i odkrywaniem własnego głosu, jego tembru, brzmienia i możliwości wyrazu.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Na styku kultur”, którego organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społecznego Oddział Suwałki. Projekt dofinansowano ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO_MPiPS_logo1

Projekt “Na styku kultur” potrwa do końca września 2014 roku.

W ramach festiwalu odbędą się jeszcze warsztaty pieśni romskich i litewskich, wystawa fotografii wielkoformatowych oraz wycieczka “Wielokulturowość Suwalszczyzny”.

Kategoria: Archiwum