Na Dywaniku u Marii: MST (Maestro) + DJ Tonn + goście

Gospodarzem wieczoru będzie suwalski raper, freestylowiec i beatboxer Maestro. Miłośnik braggowych kawałków na tłustych dziewięćdziesiątkach, świetnie czuje się w starych klasykach, jak i mocno rapowych brzmieniach. Na scenie pojawią się również Filozof94 / Byku Solo / Pepe, Chmielares i BajuS. Za konsoletą zobaczymy DJ Tonna. 

Piątek, 27.07.2018, godz. 19:30
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny 

kolejne koncerty: 10.08 – MUV

Maestro, właściwie Karol Sadkowski, rocznik 1992, rodowity suwalczanin. Raper, ale również freestylowiec oraz znakomity beatboxer, szczęśliwy ojciec dwuletniej Wiktorii. Stylistycznie bardzo otwarty, dobrze czuje się zarówno w starych, dobrych klasykach, jak i w nowoczesnych, mocno trapowych brzmieniach. Nie istnieją dla niego podziały między nową a starą szkołą – liczy się prawda i przekaz, choć, paradoksalnie, najchętniej gustuje w braggowych kawałkach na tłustych dziewięćdziesiątkach. W jego tekstach słychać humor i lokalny patriotyzm. Melorecytacja MST charakteryzuje się wielokrotnymi rymami i częstymi refrenami. 

Z wykształcenia elektryk, absolwent ZST nr 3, obecnie mieszka i pracuje w Suwałkach. Zainteresowanie muzyką wykazywał od najmłodszych lat. Pierwszy hip-hopowy utwór, “Miniatury” legendarnego, nieistniejącego już zespołu Pijani Powietrzem (Fokus, Śliwka TuiTam), usłyszał jako ośmiolatek. Po fascynacji muzyką zza oceanu, zaczął samodzielne rapowanie i pisanie własnych tekstów. W 2008 wraz z Dj Banerem założył zespół (mc/producent) Element Skład. Początkowo nagrywali w domowym zaciszu i amatorskich warunkach: wokal nagrywano “na raz”, za pomocą dyktafonu przenośnego odtwarzacza mp3, bit odtwarzano na zwykłych, dousznych słuchawkach bezpośrednio z komputera. 

Pierwszy koncert zagrał dokładnie w dniu swych dwudziestych urodzin (2012), supportując poznańskiego rapera Słonia (WSRH). W następnych latach raper zagrał ich kilkadziesiąt, m.in. przed takimi artystami jak: Tede, Tetris, Wigor (MorW.A), Peja (Slums Attack), Pokahontaz (Rahim/Fokus), Słoń & Mikser (Demonologia), Pih, Buka, Quebonafide, Gang Albanii, Tau, Małach/Rufuz, czy Sidney Polak. Był członkiem formacji B.M.K Squad, Crazy Mouth czy Od/Nowa, współtworzył grupę Flava Cartel.

W połowie 2011 roku razem z dwoma hip-hopowymi zajawkowiczami, Dankiem i Polakiem, stworzył Winyleon Studio, w którym zaczęły powstawać pierwsze mixtape’y i  to wytwór rapera, jego własna marka, label, gdzie zrzesza nie tylko, choć zwłaszcza, lokalnych, zaprzyjaźnionych raperów, beatboxerów, dj-ów i innych zajawkowiczów. Obecnie Maestro pracuje nad epką, mixtejpem i albumem długogrającym wraz z producentem Chillbone. Niebawem ukazać ma się jego debiutancki krążek.


Kategoria: Archiwum