Muzyką do mnie mów | Audycja edukacyjna z Suwalską Orkiestrą Kameralną

Podczas październikowego spotkania posłuchamy najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych melodii z seriali, bajek, czy też musicali. Zastanowimy się co wpływa na dany nastrój w utworze i czy muzyka może pełnić rolę narratora – opowiadając a zarazem podkreślając nastrój panujący w filmie, serialu, czy też bajce animowanej. 

13.10.2022, godz. 11.00
Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 10 zł w kasie SOK | audycje dla grup zorganizowanych | POBIERZ OFERTĘ>>
rezerwacje: tel. 87 563 85 18  | obowiązują zniżki z Suwalską Kartą Mieszkańca

Audycja dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej i przedszkolnych starszaków; czas trwania ok. 45 minut.

Audycja będzie zawierała ćwiczenia ruchowe i elementy tataizacji – obrazowej i łatwej dla przyswojenia przez dzieci nauki realizacji zapisu rytmicznego za pomocą sylab rytmicznych. Jest również doskonałą formą przekazu (nauka poprzez zabawę), niezwykle pobudzającą kreatywność i wyobraźnię muzyczną dziecka.
Edukacyjne audycje muzyczne SOK to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów i pedagogów w formie spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Ich założeniem jest umuzykalnianie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci, a w dłuższej perspektywie – przygotowywanie najmłodszych słuchaczy do odbioru kultury muzycznej.
Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór muzyki w komfortowych warunkach.
 
Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zagrają pod dyrekcją maestro Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.
 
Scenariusz i prowadzenie audycji: Marta Łagoda.
Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury
 

Kategoria: Archiwum