Muzyczne wspomnienie karnawału z Kapelą ZPiT Suwalszczyzna

Podczas koncertu usłyszymy przeboje muzyki rozrywkowej i jazzowej, m.in. “How Deep Is Your Love” Bee Gees i fantazję na temat muzyki Gershwina. Nie zabraknie też żywiołowych rytmów latino. Gośćmi Kapeli będą była wokalistka suwalskich Beciaków Karolina Słabińska i Michał Sowul oraz trębacz Alexis Valles Delisle.

19.02.2021, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety 20 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

W programie najsłynniejsze standardy jazzowe, melodie latynoamerykańskie i w klimacie karnawałowym, znane utwory wokalne i autorskie kompozycje, m.in. fantazja na temat piosenek George’a Gershwina, przebój supergrupy Bee Gees “How Deep Is Your Love” i jazzowe evergreeny, jak „Caravan” Duke’a Ellingtona w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego.

Gośćmi Kapeli będą znakomici wokaliści: była wokalistka suwalskich Beciaków Karolina Słabińska oraz utalentowany suwalczanin Michał Sowul. Wystąpi również wirtuoz trąbki, Kubańczyk Alexis Valles Delisle, na co dzień występujący z zespołem Blue Cafe.

Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zagra w składzie: Krzysztof Krzesicki (fortepian, kapelmistrz), Bartosz Drzemicki (trąbka), Olgierd Smokowski (klarnet), Mateusz Waraksa (kontrabas), Urszula Murawko (instrumenty perkusyjne), Alicja Malinowska (skrzypce), Aleksandra Pływaczewska (skrzypce) oraz gościnnie Dominik Włodarczak (instrumenty perkusyjne). Bogaty repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni wielokulturowej Suwalszczyzny, utwory muzyki klasycznej, przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej, standardy amerykańskie, żywiołowe melodie bałkańskie oraz wiązanki utworów patriotycznych

Alexis Valles Delisle jest absolwentem konserwatorium muzycznego w Santiago de Cuba. Grał w znanych kubańskich formacjach Habanero Septet i Estrellas de Chocolate, orkiestrze telewizji kubańskiej i orkiestrze Tropicana w Santiago de Cuba. W Polsce występował między innymi z Blue Cafe, oraz programach rozrywkowych Polsatu “Taniec z Gwiazdami” i “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

W programie m.in.:

  • Bee Gees “How Deep Is Your Love”,
  • The Beatles „Yesterday”,
  • Andrea Bocelli „Vivo Per Lei”,
  • Etta James „At Last”,
  • Duke Ellington „Caravan”,
  • Kenny Dorham „Blue Bossa”,
  • Dizzy Gillespie „A Night in Tunisia,
  • fantazja na temat piosenek George’a Gershwina i wiele innych

w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego.

Partnerzy medialni koncertu: 

Photo by Fede Casanova on Unsplash


 

Kategoria: Archiwum