Muzyczna podróż z Kasią Moś w finale AUKSO 2019

Znaczącym nurtem Letniej Filharmonii AUKSO są autorskie programy z pogranicza różnych gatunków muzycznych. Wszystkie propozycje łączy niezwykła dbałość o ich poziom artystyczny. Tak też zapowiada się finałowy wspólny występ AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia z Kasią Moś, która zaprezentuje swój dorobek artystyczny.

Czwartek, 22.08.2019, godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>

Sprawdź szczegółowy program XX Letniej Filharmonii AUKSO Wigry 2019 >>

Kasia Moś, reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji, zaprosi publiczność w muzyczną podróż. Podczas koncertu finałowego XX Letniej Filharmonii AUKSO wokalistka zaprezentuje swój dorobek artystyczny. Będzie to premierowy koncert nowych kompozycji zapowiadających kolejny album, który ukaże się w 2019 roku, uzupełniony utworami z płyty „Inspination”.

Kasi Moś na scenie będzie towarzyszyć zespół muzyków i orkiestra AUKSO, wśród których znajdą się Mateusz Moś (skrzypce), Mateusz Kołakowski (instrument klawiszowy), Maciej Magnuski (gitara basowa, syntezator) i Tomasz Mądzielewski (perkusja). Usłyszymy m.in. piosenki “Body”, „Dziś nie ma takiej wiosny”, “Wild Eyes”, “Break”, „Pryzmat” i “Strep”, „Dos Lid Far Jidisze Fidl” autorstwa gościa festiwalu, Krzesimira Dębskiego oraz pieśni Stanisława Moniuszki, m.in.: „Latem brzózka mała z liściem rozmawiała”, „Kum Kuma”, „Spać mi kazali”, „Prząśniczka”, „Liro Ty moja”. Nie zabraknie utworu „Flashlight” w szerokim brzmieniu orkiestrowym, który zdecydował o wyborze polskiego reprezentanta na Eurowizję w roku 2017.

Kasia Moś ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg. Świętego Marka”. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”.

Brała udział w takich festiwalach jak: Spring Break, Carpathia Festiwal, Top Trendy, Woodstock czy 52. KFPP w Opolu. Wystąpiła przed francuską piosenkarką IMANY w Tauron Arena Kraków. Jest twarzą muzycznych reklam LINK4. W 2015 r. ukazał się jej debiutancki album „INSPINATION”, na płycie znajduje się 13 utworów – to wspólne kompozycje rodzeństwa Moś. Wokalistka ma również na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.


Festiwal Letnia Filharmonia AUKSO – Wigry 2019 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz zorganizowano przy wparciu finansowym Miasta Suwałki i Gminy Suwałki.

         


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum