Muzyczna audycja edukacyjna. Trudne słowa w muzyce

Forte i piano, solo i duet, allegro, pizzicato i staccato. Czy muzycy muszą rozumieć dyrygenta i kompozytora, żeby zagrać dokładnie to, co mają zapisane w nutach? Niemożliwa jest ta muzyka, tyle w niej trudnych słów. Od tego są jednak audycje muzyczne z Suwalską Orkiestrą Kameralną, by to wszystko wyjaśnić i posłuchać pięknych utworów. Viva la musica!

Piątek, 8.03.2019, godz. 11:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 5 zł w kasie SOK | audycja dla grup zorganizowanych
rezerwacje: tel. 87 563 85 08, 563 85 18 | Pobierz ofertę >>
________________________________________
audycja dla uczniów klas 0-4 szkoły podstawowej

W marcu jak w garncu i to nie tylko w pogodzie. Nawet w orkiestrze bywa różnie… Nasz maestro był w wyśmienitym humorze i dał znak, by orkiestra grała forte. Muzycy byli w trochę innych nastrojach i zagrali piano. Potem solo zagrał ktoś pizzicato, a w duecie staccato. Rondo, rondo! – dobiegł głos zza kulis i nareszcie wszyscy wiedzieli, co i jak grać. Na zakończenie miał wystąpić tercet, ale się trochę ociągał. Allegro! – krzyknął maestro, a wszyscy wyciągnęli… telefony komórkowe.
Niemożliwa jest ta muzyka! Tyle w niej trudnych słów. Od tego są jednak audycje muzyczne z Suwalską Orkiestrą Kameralną – by to wszystko wyjaśnić i posłuchać pięknych utworów. Nie obędzie się także bez muzycznej niespodzianki. Vivo muzyka!

Edukacyjne audycje muzyczne z Suwalską Orkiestrą Kameralną to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów i pedagogów w formie dowcipnych spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór muzyki w komfortowych warunkach. 

Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej wystąpią pod dyrekcją maestro Krzysztofa J. Kozakiewicza. 
Scenariusz i prowadzenie audycji: Grażyna Serafin.


 

Kategoria: Archiwum