Muszelki Wigier 2022. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca

XXII edycja Muszelek Wigier startuje już 26 maja. W programie: otwarte przesłuchania, warsztaty, spotkania integracyjne i koncert na rzecz Ukrainy “Od serca do serca”. Festiwal zwieńczy koncert z orkiestrą “Młodzi w Suwałkach” oraz Gala wręczenia nagród i uroczysty Koncert Laureatów. Wstęp wolny.

26-29.05.2022
SOK, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz solistów w wieku 6-25 lat. Misją festiwalu było i jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży. Warto podkreślić, że „Muszelki Wigier” umożliwiają nie tylko prezentację swoich umiejętności przed liczną publicznością, ale również otrzymanie nominacji na inne festiwale odbywające się w Polsce i za granicą (m.in. w Koninie, Kielcach, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji).

Uczestnicy suwalskiego festiwalu walczą o Grand Prix oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w dwóch podstawowych kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci występują w otwartym dla szerokiej publiczności uroczystym koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszą zajęcia warsztatowe prowadzone przez znanych i cenionych choreografów, trenerów wokalnych i reżyserów koncertów oraz spotkania integracyjne.


PROGRAM XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2022: 

  • 26 maja 2022 (czwartek)
    wstęp wolny

– przesłuchania konkursowe w kategorii piosenka, taniec
– warsztaty

  • 27 maja 2022 (piątek), wstęp wolny
    Sala im. A. Wajdy, wstęp wolny

18.30   |   Koncert na rzecz Ukrainy “Od serca do serca”

  • 28 maja 2022 (sobota)
    Sala im. A. Wajdy, wstęp wolny

14.00   |   Koncert „Młodzi w Suwałkach”
15.30   |   Gala Laureatów XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „MUSZELKI WIGIER 2022″

Szczegółowe informacje dla uczestników XXII MFPiT Muszelki Wigier 2022 dostępne na stronie organizatora: muszelkiwigier.pl 

 

Kategoria: Archiwum