Mniej Więcej wylądują Na Dywaniku u Marii

Cykl koncertów NA DYWANIKU U MARII
MNIEJ WIĘCEJ
Piątek, 14.08.2015, godz. 20:00
plac Marii Konopnickiej

Przez całe lato na dywanowej scenie na placu Marii Konopnickiej pojawiają się w piątkowe wieczory zespoły grające najróżniejszą muzykę. 14 sierpnia jednego gatunku będzie mniej, drugiego więcej… Wystąpi grupa MNIEJ WIĘCEJ!

Koncerty z cyklu NA DYWANIKU U MARII zostały zapoczątkowane w 2014 roku. W tym roku suwalczanie i turyści w czasie wakacji także będą mieli okazję posłuchać dobrej muzyki w urokliwej scenerii placu Marii Konopnickiej.

Jako pierwsza w 2015 roku na niezwykłej scenie dywanowej zagrała 3 lipca grupa NOXES. Tydzień wcześniej mieli wystąpić FRIENDS OF BLUES, ale koncert tego zespołu został przełożony i ostatecznie można było ich usłyszeć 17 lipca zamiast zapowiadanych wcześniej THE COOKIES.

24 lipca na scenie dywanowej na placu Marii Konopnickiej zagrali bardzo znani, mało znani i kompletnie nieznani muzycy zespołu BROOM. Część muzyków tej grupy wywodzi się z czasów rebelii lat 80-tych ubiegłego wieku i słychać ową rebelię w ich stylu gry. Członkowie zespołu wywodzą się oni z Ełku, Suwałk, Mażuci i Jurkiszek. W programie znalazły się amerykańskie standardy bluesowe we własnych interpretacjach. Lipiec na dywanowej scenie zamknęły grające folk i punk białoruskie DZIECIUKI!

W sierpniu na placu Marii Konopnickiej trzy kolejne koncerty w ramach cyklu “Na Dywaniku u Marii”. Najbliższy już 14 sierpnia. Zagra grupa MNIEJ WIĘCEJ!


 MNIEJ WIĘCEJ

mniejwiecej_logo

MNIEJ WIĘCEJ to rockowy band, który powstał w Białymstoku jesienią 2013 roku. Miało być interesująco, niepowtarzalnie i z niebanalnym przekazem. Od tamtej pory pięcioosobowy skład zbierał repertuar, walczył z żywiołami, aranżował i próbował się, ile sił, żeby było wyraźnie, nieszablonowo i z wyczuwalnym pokładem treści.

Nazwa bandu oddaje to, że muzycy dobrze czują się w łączeniu pozornie dalekich od siebie biegunów i często poruszają się po odległych muzycznych planetach. W 2014 roku MNIEJ WIĘCEJ zdobyli główną nagrodę na Łomża Blues-Rock Festiwal, a w 2015 roku wygrali białostocki przegląd Barabany.

mniejwięce_foto

Niedawno MNIEJ WIĘCEJ wydali też debiutancką EPkę, z której utwory na pewno będzie można usłyszeć podczas suwalskiego koncertu.

Wszystkie niezbędne informacje o zespole MNIEJ WIĘCEJ – KLIKNIJ!


Patroni medialni:

suwalki24suwalkiinfo_logo_zawsze takielogo_suwalszczyzna_netsuwalkingpl-bez-slogan-v1

na_dywaniku

Kategoria: Archiwum