Miniatury: Wystawa Grupy Plastycznej Sztalugi

Artyści z grupy SZTALUGI z Pracowni Plastycznej Centrum zapraszają na kolejną wystawę dzieł malarskich. Tym razem ekspozycja poświęcona będzie malarstwu miniaturowemu. Na wystawie w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71 zaprezentuje się 16 artystek. Prace będzie można oglądać do 30 września.

10.06.2022, godz. 18.00
I piętro, SOK, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny

Wystawa czynna do 30 września 2022 r.

Malarze z grupy SZTALUGI z Pracowni Plastycznej Centrum zapraszają na kolejną wystawę dzieł malarskich. Tym razem ekspozycja poświęcona będzie malarstwu miniaturowemu. Na wystawie w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71 zaprezentuje się 16 artystek. Prace będzie można oglądać do 30 września.

Autorzy prac:

Teresa Banasiak, Katarzyna Bogdan, Teresa Gajek, Barbara Grygo, Alicja Malinowska, Jadwiga Mańczuk, Jolanta Naskręt, Bożena Nowacka, Wiera Pszczółka, Alicja Puza, Alina Romanowska,  Alicja Skalska, Barbara Sołowiej, Krystyna Szukiłowicz, Halina Żukowska, Aurelia Pieczulis.


Grupa plastyczna SZTALUGI działa w pracowni plastycznej CENTRUM w Suwalskim Ośrodku Kultury już od 2006 roku. Założycielem i opiekunem grupy jest Halina Mackiewicz. Członkami grupy są osoby z różnych środowisk zawodowych. Dorobek twórczy grupy był prezentowany co roku w Suwalskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy  przez szereg lat brali udział w plenerach malarskich organizowanych w Suwałkach i na Suwalszczyźnie, a także na Litwie. Na przestrzeni  15 lat malarze prezentowali wiele interesujących wystaw min. cykle: Smacznego, Z rodzinnego Pamiętnika, Szkło, Kontrasty, Opowieści Kwietne, Żywioły, W poszukiwaniu natury rzeczy, Człowiek, Zwierzęta, Rysunek – pastel.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Aktualności