Międzynarodowy Dzień Teatru

Dziękujemy za miłe życzenia, które dostaliśmy od Zarządu Okręgu Podlaskiego Polskiego Związku Niewidomych. Przyłączamy się do nich, a od siebie życzymy wszystkim po obu stronach kurtyny jak najszybszego spotkania w teatrze.

Szanowna Pani 
Alicja Andrulewicz
Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury 

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ludzi teatru: twórców, widzów, reżyserów, scenarzystów i tych, o których bardzo rzadko się mówi, całej obsłudze technicznej, kostiumowej czy administracyjnej.

Dzień ten stanowi doskonałą okazję, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie tego magicznego świata, za rozbudzenie całego wachlarza uczuć, pielęgnowania wrażliwości, a nade wszystko za dbanie o kulturę słowa. Niech teatr będzie dla każdego z nas przestrzenią spotkania, zaufania, wolnego myślenia i wolności słowa oraz niech stoi po stronie empatii do drugiego człowieka. Moc teatru bierze się z ludzi, z tego, co oni dają mu z siebie tworząc spektakle, prezentując je i oglądając. Od nas – po obu stronach teatralnej rampy – zależy, co TU i TERAZ w przestrzeni teatru się wydarzy.

W imię tej wdzięczności przekazujemy Państwu: aktorom i wszystkim pracownikom teatru, serdeczne życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Gratujemy Państwu ujmującego talentu i dziękujemy za spektakle, które bawią, uczą i zawsze prowokują do myślenia. Życzymy wszystkim takiego TEATRU, który mówi o rzeczach dla nas ważnych językiem sztuki wrażliwym na człowieka, jego potrzeby i na piękno świata.

Zarząd Okręgu Podlaskiego Polskiego Związku Niewidomych

 

Kategoria: Aktualności