Miał prawie wszystko, ale bał się dorosłości?

Jacy są współcześni mężczyźni? Jacy są współcześni mężczyźni idealni? Czy istnieją? Kiedy chłopcy zmieniają się w mężczyzn i jak sobie z tym radzą? Czy sobie z tym radzą? Henrik miał prawie wszystko. Był prawie idealny. I nagle wszystko upadło.

Dyskusyjny Klub Filmowy – “Mężczyzna prawie idealny”
Środa, 1.06.2016, godz. 18:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 10 zł
Do nabycia w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

1 czerwca 2016

MĘŻCZYZNA PRAWIE IDEALNY (Norwegia 2012 / 80’)
reżyseria: Martin Lund
zdjęcia: Morten Halfstad Forsberg
występują: Henrik Rafaelsen, Janne Heltberg, Tov Sletta
nagrody:

  • MFF Karlowe Wary 2012 – Kryształowy Globus dla najlepszego filmu i nagroda indywidualna dla najlepszego aktora Henrika Rafaelsena

700

Henrik i Tone bardzo się kochają. Ich związek właśnie wkracza w nową fazę. Niedawno wprowadzili się do nowego mieszkania, kupili niezły samochód, a przede wszystkim spodziewają się pierwszego dziecka. Ale 35-letni Henrik przechodzi kryzys tożsamości. Z jednej strony chce ignorować dorosłość i spędzać czas na wygłupach z przyjaciółmi. Z drugiej – musi wreszcie stać się mężczyzną i zadbać o Tone i dziecko.

MMMM07

Niezdolność do wyrażania własnych emocji, a zwłaszcza nieumiejętność ich komunikowania, prowadzi Henrika do dziecinnego buntu, który staje się zagrożeniem dla jego relacji z Tone. Czy ten prawie mężczyzna wreszcie dojrzeje, czy też jego związek się rozpadnie?


MEDIA O FILMIE

“Film powinny zobaczyć nie tylko opóźnione w rozwoju trzydziestolatki.” (polityka.pl >>>)

“”Mężczyzna prawie idealny” to właściwie portret mężczyzny “przezroczystego”, który wciąż sam nie bardzo wie, kim jest. Można mu przyporządkować prawie każde z imion (co w formie żartu robią koledzy z pracy), można go wkręcić w mało wybredne zabawy w męskiej szatni, można zignorować jego telefon, gdy będzie chciał wracać z kolegą z biura do domu.” (wyborcza.pl >>>)

“”Mężczyzna prawie idealny” norweskiego reżysera Martina Lunda to przypowieść o strachu współczesnego mężczyzny, który właśnie wkracza w “dorosłość”. Próżno pisać o kryzysie męskości. Gender ma tu mniejsze znaczenie.” (film.interia.pl >>>)

mezczyznaprawieidealny_plakat

Patroni medialni DKF 13

niebywalesuwalki24tvs24suwalszczyzna
dwutygodnik


NASTĘPNY FILMY W DKF 13


15 czerwca 2016

KOCHAM CIĘ OD TAK DAWNA (Francja, Niemcy 2008 / 115’)
reżyseria: Philippe Claudel
zdjęcia: Jérôme Alméras
występują: Kristin Scott Thomas, Elsa Zylberstein, Serge Hazanavicius
nagrody:

  • BAFTA 2009 – najlepszy film nieanglojęzyczny
  • Berlinale 2008 – Nagroda Jury Ekumenicznego dla najlepszego filmu i nagroda czytelników „Berliner Morgenpost”
  • Europejska Nagroda Filmowa 2008 dla najlepszej aktorki Kristin Scott Thomas
  • Cezar 2009 dla najlepszej aktorki drugoplanowej Elsy Zylberstein i najlepszego filmu debiutanckiego

Juliette spędziła w więzieniu 15 lat. Po wielu latach życia w zamknięciu opuszcza w końcu mury celi. Przez cały ten czas nie miała kontaktu z żadnym z członków swojej rodziny, dlatego kiedy pod swój dach przygarnia ją Lea, młodsza siostra, Juliette wcale nie czuje wdzięczności. Dzięki czułości Lei i jej rodziny początkowa niechęć i dystans Juliette znikają, a kobieta zaczyna wracać do normalnego życia.

DKF_IV-VI

Kategoria: Archiwum