Mażoretki Flex znowu na podium

Mimo, że w związku z pandemią Covid-19 mażoretki ze Studia Tańca FLEX SOK nie mogą uczestniczyć w konkursach organizowanych w sposób tradycyjny, szukają nowych możliwości sprawdzenia swoich umiejętności. Podjęły próbę startu w Ogólnopolskim III Sierpeckim Turnieju Tańca Sportowego, który odbywał się on-line i wypadły rewelacyjnie zdobywając I miejsce w kategorii formacja baton seniorki. Gratulacje!

I miejsce w kategorii formacje baton seniorki (od 8-25 osób) zapewnił Mażoretkom z SOK układ sceniczny „Dżungla”, wcześniej prezentowany podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2020”. Jury oceniało: dobór repertuaru i jego spójność z muzyką, choreografię i kompozycję, poziom trudności kroków i połączeń, innowacje choreograficzne, technikę tańca, czystość i czytelność wykonania i interpretację rytmiczną, jednolitość grupy i kostiumy oraz ogólny wyraz artystyczny. Gratulujemy!

Mimo trudności, braku systematycznych treningów udało nam się nagrać choreografię sceniczną „Dżungla”, która była już prezentowana podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2020”(październik). Nasze tancerki spisały się rewelacyjne, a ich praca została doceniona przez sędziów. Wyczekując na ogłoszenie wyników chociaż na chwilę poczułyśmy smak i emocje jakie towarzyszą nam na normalnych Mistrzostwach. W Turnieju wzięły udział zespoły z całej Polski. Zespół Mażoretek FLEX zdobył I miejsce w kategorii formacja baton seniorki. Było to dla nas wielkim zaskoczeniem i radością, ponieważ zdobyte nagrody motywują nas do pracy, dodają zapału i energii, by przetrwać ten trudny czas bez pokazywania się na scenie. Cieszymy się, że choć w taki sposób mogłyśmy promować nasze miasto Suwałki oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Wielkie gratulacje dla wszystkich tancerek i trenerek. Mamy nadzieję, że już niedługo wrócimy wszyscy na salę do normalnych zajęć.Mażoretki z SOK

Kategoria: Aktualności