ZMIANA TERMINU | Marzeńtańce 2021

W związku z decyzją Rządu RP o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r., a także z uwagi na dynamikę wzrostu zakażeń koronawirusem oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzeń organizowanych w SOK, szczególnie najmłodszych członków naszej społeczności, planowane na 19 marca br.  Suwalskie Prezentacje Artystyczne  Marzeńtańce 2021 odbędą się w innym terminie.


Jeszcze zanim wiosna zawita do nas oficjalnie, zapraszamy na pierwszy dzień wiosny z Suwalskim Ośrodkiem Kultury. W programie widowiskowe prezentacje taneczne, konkurs na Wiosnę-Marzannę i koncert wokalistów ze Studia Piosenki Świetlik SOK. Wystąpią młodzi tancerze z Suwałk i okolic w wieku od 5 do 18 lat. Wejściówki dostępne w kasie biletowej.

19.03.2021, godz. 11.00-13.00 
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny | wejściówki do odbioru w kasie biletowej SOK (tel. 87 563 85 18)
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym (50 miejsc) 

Podczas suwalskich Marzeńtańców młodzi artyści z Suwałk i okolic, oprócz umiejętności tanecznych zaprezentują również swój talent plastyczny. Prace z postacią Pani Wiosny-Marzanny przedstawionej jako lalka lub kukła, zostaną wystawione w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas trwania prezentacji.  Gościnnie wystąpią dzieci oraz młodzież ze Studia Piosenki Świetlik, prowadzonego w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Emila Kulbackiego.

W uzasadnionym przypadku, jeśli organizacja i realizacja wydarzenia będzie niemożliwa w założonym kształcie, organizator zastrzega możliwość zmiany terminu lub odwołania wydarzenia.

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW Suwalskich Prezentacji Artystycznych Marzeńtańce 2021:

  • Regulamin Suwalskich Prezentacji Artystycznych Marzeńtańce 2021 PDF >>
  • Karta zgłoszenia TANIEC Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce 2021 PDF >> | DOCX >>
  • Karta zgłoszenia PLASTYKA Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce 2021 PDF >> | DOCX >>

Zgłoszenia należy przesyłać na adres korespondencyjny Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub mailowy sok@soksuwalki.eu. Termin zgłoszeń: 15.03.2021. 

Szczegółowych informacji udzielają: Ewa Niedźwiecka (taniec) i Mieczysław Iwaszko (plastyka). Mailowo: ewa.niedzwiecka@soksuwalki.eu i mieczyslaw.iwaszko@soksuwalki.eu lub telefonicznie – 87 563 85 10. 

Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na scenę i widownię oraz złożenia obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośliOświadczenie dzieci). Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Nawiązujące do powitania wiosny suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce (wcześniej Święto Wiosny – Wojewódzkie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych) to impreza, która przez ponad 30 lat wykształciła unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami zarówno w kręgu instruktorów i młodzieży. Tak jak w marcu tradycyjnie świętujemy przebudzenie natury, tak amatorskie zespoły dziecięce i młodzieżowe z regionu prezentują nowe pomysły i inspiracje. Suwalski Ośrodek Kultury oferuje im przestrzeń, w której mogą skonfrontować swoje umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić. Odejście od typowej festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom wspólnie cieszyć się i dzielić swoimi pasjami. Występ przed zorganizowaną widownią to również świetna okazja do zdobycia scenicznego doświadczenia i możliwość pracy z profesjonalną obsługą techniczną.


 

Kategoria: Archiwum