Maria Górska | Wspomnienie lata

Wizyta w Galerii Jednego Obrazu SOK będzie okazją do podziwiania prac Marii Górskiej z serii “Wspomnienie lata”. Nieprzerwanie od lat 70 trwa jej artystyczna pasja. Maria Górska szlifowała swój talent pod okiem Jadwigi Błaszczyk-Jurkonis, malarki zakochanej w pejzażach Suwalszczyzny oraz kształciła się na kierunku reklamy. Na wystawie zobaczymy pastelowe, wielobarwne pejzaże, polne kwiaty oraz harmonijne krajobrazy.

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa czynna od 16.12.2021 do 14.01.2022

Od 13 grudnia będziemy mieli okazję podziwiać prace rysunkowe Marii Górskiej pod tytułem “Wspomnienie lata”.  Artystka w latach 70 była podopieczną Jadwigi Błaszczyk-Jurkonis, malarki zakochanej w pejzażach Suwalszczyzny. Maria Górska jest wieloletnią uczestniczką plenerów, w których brała udział z ramienia WDK. Kształciła się na kierunku reklamowym na jednej z warszawskich uczelni. 

Pasja do malarstwa i rysunku towarzyszy artystce nieprzerwanie od lat 70. W swej twórczej drodze posługuje się głównie pastelami, sepią oraz akrylem.

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Archiwum