Marek „Max” Sobolewski w Galerii Jednego Obrazu

W listopadzie w Galerii Jednego Obrazu można podziwiać rysunki Marka „Maxa” Sobolewskiego . Warto zajrzeć tam podczas grudniowego spaceru po parku Konstytucji 3 Maja.

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

Wstęp wolny | wystawa czynna od 1.12.2022 r. do 30.12.2022 r. 

zamów transport door-to-door >>

Marek „Max” Sobolewski – artysta plastyk (ur. 1958 – zm. 2019). Swoją przygodę ze sztukami plastycznymi rozpoczął pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Był samoukiem. Przyjaźnił się z wieloma artystami z wszystkich środowisk twórczych w Suwałkach: plastykami, muzykami, fotografikami, literatami. Należał do bliskich przyjaciół legendarnej grupy bluesowej „Browar Blues Band”.  Był stałym bywalcem w miejscach, gdzie integrowali się suwalscy artyści – w klubie „Suwalszczyzna” i w „Klubie Twórców” (kawiarenka mieszcząca się przy redakcji tygodnika „Krajobrazy,” przy ul. Kościuszki).

We wczesnym okresie twórczości „Max” zajmował się klasycznymi tematami jak: martwa natura, portret i pejzaż. W późniejszym okresie koncentrował się na malarstwie i rysunku alegorycznym z elementami fantastyki czy wręcz surrealistycznymi. W ostatnich latach życia skupił się na tematyce religijnej.

Większość swoich prac wykonywał w technice rysunku ołówkiem i malarstwie sztalugowym. Wiele z nich pozostało do dziś u prywatnych kolekcjonerów w suwalskich domach.

Tekst: Zygmunt „Zymek” Szulc

Wystawę będziemy mogli podziwiać do 30 grudnia 2022.

 

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Archiwum