“Mamma Mia” na otwarcie WIGRASZKA

Wzruszająca i zabawna historia o miłości, ze śpiewem, tańcem i nieśmiertelnymi przebojami zespołu ABBA w tle, będzie pierwszym spektaklem, który obejrzymy podczas XX jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! 

13.06.2022, ok. godz. 17.00 
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Wstęp wolny

Spektakl muzyczny „Mamma Mia” AJC Drama-Studio Skrajokliai z Olity na Litwie zainauguruje XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dzieci i młodzieży WIGRASZEK 2022. Przedstawienie nawiązuje do najpopularniejszego musicalu na świecie, wzruszającej i zabawnej historii o miłości, ze śpiewem, tańcem oraz nieśmiertelnymi przebojami zespołu ABBA w tle. Roztańczony spektakl, biorący również udział w konkursie, zobaczymy w wykonaniu siedemnastu młodych aktorów teatru wyróżnionego m.in. prestiżową nagrodą Golden Bird. Przed spektaklem odbędą się prezentacje zespołów konkursowych na Placu Teatralnym przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury. 

Festiwal odbędzie się od 13 do 15 czerwca 2022 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Do udziału w festiwalu zakwalifikowało się dwadzieścia zespołów z Polski, Litwy, Łotwy i Słowacji. Hasłem tegorocznej edycji jest „Puls Miasta”. 

Zarówno prezentacje konkursowe, jak i spektakle towarzyszące odbywają się w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Wszystkie wydarzenia festiwalowe dostępne są nieodpłatnie. Rezerwacje grup zorganizowanych pod numerem telefonu 87 563 85 08. Szczegółowe informacje o spektaklach TUTAJ.

Wydarzenie odbywa się dzięki życzliwemu wsparciu lokalnych firm i osób prywatnych. Sponsorami XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2022 są firmy: ASPI – producent narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, ZPB BETONEX, ZWM DOJNIKOWSCY, CAL Prawdziwe Drzwi, Hotel VELVET***, PPMD KRUSZBET, AGWO Serwis, PGO w Suwałkach, MARKO Kitchen, MATRIX, PW KRAM, CELS, SZULC Trading oraz Pani Alfreda Kolenkiewicz. 


Patron Honorowy – Prezydent Miasta Suwałk

 

Sponsorzy


   

     
       
i Pani Alfreda Kolenkiewicz 

 

Patroni medialni

          

 

Kategoria: Archiwum