Mama, Tata i Ja! Wielkanocne ozdoby na ludowo

Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na familijne warsztaty malowania pisanek. W tym roku połączymy tradycję z nowoczesnością – przypomnimy popularną technikę batikową, czyli rysowanie woskiem oraz ozdobimy styropianowe jajka według własnych pomysłów – bibułą, cekinami, bukszpanem, sznurkiem… 

Niedziela, 7.04.2019, godz. 11.00
Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 5 zł  KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

źródło: Muzeum Pisanki

Zamówiliśmy jajka od najlepszych kur w regionie, szykujemy farbki, rozgrzewamy wosk, osadzamy szpilki w drewienkach i zapraszamy dzieci z rodzicami, babciami, dziadkami. Wstęp tylko 5 zł od osoby, a mnóstwo dobrej zabawy gwarantowane. Wszystkie wykonane pisanki i inne ozdoby będzie można zabrać do domu, przystroić nimi wielkanocny stół lub podarować na popularnego zająca. 

Metoda batikowa jest bardzo stara. Jajka lub wydmuszki zdobi się rozpuszczonym woskiem pszczelim, który usuwa się po kolorowaniu, za pomocą specjalnych pisaków, które dają możliwość robienia ciągłych linii lub końcówką szpilki osadzoną w drewienku, tzw. metoda punktowa. Piszemy na czystej skorupce, później farbujemy, ponownie piszemy i powtarzamy. W efekcie powstają jedno- lub wielokolorowe wzory.


 

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget