ODWOŁANE | Mama, Tata i Ja! Wielkanocne ozdoby

W związku z decyzją Rządu RP o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r., planowane na 20 marca br. familijne warsztaty ozdób wielkanocnych Mama, Tata i Ja! nie odbędą się.

 


W tym roku podczas przedświątecznych warsztatów malowania pisanek połączymy tradycję z nowoczesnością. Pod kierunkiem artystek z Klubu Twórców Tradycyjnych i Magdaleny Zielińskiej z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego SOK wyczarujemy ozdobne wielkanocne jaja – zarówno według wzorów tradycyjnych, jak i awangardowych.

20.03.2021, godz. 11.00-13.00
Pracownia Plastyczna Centrum, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | rezerwacja miejsc (tel. 87 563 85 45 lub 48), decyduje kolejność zgłoszeń
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Jajka – prawdziwe i styropianowe, farbki, wosk, szpilki w drewienkach oraz bibuła, cekiny, bukszpan i sznurek – wszystkie materiały mamy już przygotowane. Podczas tradycyjnych przedświątecznych warsztatów z cyklu “Mama, Tata i ja!” pod kierunkiem artystek z Klubu Twórców Tradycyjnych i Magdaleny Zielińskiej z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego SOK będzie można wyczarować piękne pisanki, od tych bardzo tradycyjnych, po formy nieco bardziej awangardowe.

Zapraszamy dzieci z rodzicami, (babcia, dziadek czy ciocia z wujkiem też mogą przyjść i świetnie się bawić, przygotowując własnoręcznie wyjątkowe ozdoby świąteczne). Wykonane pisanki i inne ozdoby będzie można zabrać do domu, przystroić nimi wielkanocny stół lub podarować na popularnego zająca. 

Prowadzenie: Magdalena Zielińska, Pracownia Dziedzictwa Kulturowego SOK. Spotkanie odbędzie się w Pracowni Plastycznej Centrum SOK (I piętro) w budynku SOK przy ul. Noniewicza 71.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Warsztaty Rękodzieła