Lipiński we Lwowie LIVE. Transmisja koncertu z Roshko Brothers

Elektryzujące pojedynki skrzypcowe Karola Lipińskiego z Niccolo Paganinim rozgrzewały europejskie salony pierwszej połowy XIX wieku, a sam mistrz Paganini pytany o najlepszego skrzypka odpowiadał: “Nie wiem, kto jest najlepszy, ale drugi jest Lipiński”. Transmisja koncertu w 230. rocznicę urodzin skrzypka prosto ze Lwowa na żywo na FB SOK. 

Piątek, 16.10.2020, godz. 20.00
online na profilu FB SOK

Karol Lipiński, którego 230. rocznicę urodzin obchodzimy w 2020 r., to pierwszy polski wirtuoz skrzypiec, kompozytor, autor wielu oper, dzieł symfonicznych. Dziś jednak jego nazwisko nieczęsto gości na koncertowych afiszach. Tria smyczkowe, które zabrzmią w Filharmonii Lwowskiej to prawdziwy “muzyczny tor przeszkód” dla wykonawców. Z zadaniem tym zmierzą się znakomici muzycy Voytek Proniewicz na skrzypcach oraz Roshko Brothers, czyli Adam Roszkowski na skrzypcach i Jan Roszkowski na wiolonczeli. Zapraszamy na transmisję online tego koncertu prosto ze Lwowa. 

Koncert w 230. rocznicę urodzin Karola Lipińskiego | Filharmonia Lwowska

Wykonawcy:

  • Voytek Proniewicz – skrzypce
  • Roshko Brothers (Belgia/Polska): Adam Roszkowski – skrzypce, Jan Roszkowski – wiolonczela

Program: Karol Lipiński (1790-1861)

  • Trio smyczkowe A-dur, op. 12: I Espressivo, II Andante, III Rondo
  • Trio smyczkowe g-moll, op. 8: I Moderato, II Adagio, III Finale. Bolero

Organizator: Filharmonia Lwowska, Fundacja ART-SOS.
Współpraca: Polskie Radio Białystok, Suwalski Ośrodek Kultury.

Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty.


 

Kategoria: Archiwum