LEGO robotyka z Spice Gears Academy

Twoje dziecko lubi LEGO? Zapraszamy na próbne zajęcia z Spice Gears Academy. Robotyka LEGO to nie tylko budowanie robotów z klocków LEGO, ale również kształtowanie umiejętności miękkich oraz nauka podstaw myślenia programistycznego. Liczba miejsc ograniczona!

25.09.2021, godz. 11.00-12.30
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny, zapisy – tel. 87 563 85 48 lub dorota.sklodowska@soksuwalki.eu
zamów transport door-to-door >>

Spice Gears Academy to zajęcia z LEGO robotyki skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 4-16 lat. Nasi uczestnicy zdobywają wiedzę niedostępną do tej pory w szkołach  (robotyka, projektowanie, programowanie) oraz mają styczność z nowoczesnymi technologiami i platformami edukacyjnymi. Grupy, w zależności od kategorii wiekowej, tworzą autorskie projekty robotów, projekty edukacyjne oraz przygotowują się do zawodów robotycznych. Nasze zajęcia rozwijają zarówno umiejętności twarde, takie jak programowanie, mechanika, czy matematyka, jak i umiejętności miękkie typu praca w grupach, kreatywność, umiejętność zarządzania czasem, delegowania zadań oraz wiele, wiele więcej. 

Na zajęciach z wychowankami będziemy projektować, budować oraz programować roboty z zestawami klocków LEGO. Poprzez pracę w grupie, dzieci będą miały za zadanie skonstruować swojego robota zgodnie z tematem zajęć, a później za pomocą specjalnego programu będziemy wprawiać go w ruch. Poprzez kreatywną zabawę klockami LEGO, stworzymy niesamowite statki kosmiczne, helikoptery, samochody oraz wyrzutnie!


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych. Dokument oświadczenia o stanie zdrowia można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

 

Kategoria: Dla dzieci, Wydarzenia nadchodzące