Legendy. Wystawa prac Łucji Januszko

Od 2 sierpnia w Galerii Jednego Obrazu SOK obejrzymy serię prac Łucji Januszko pod tytułem “Legendy”. Artystka jest absolwentką kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna.  Fotografuje, maluje obrazy, tworzy koncepcje graficzne dla firm. Interesuje się szeroko pojętą sztuką, w szczególności książką artystyczną. Tworzy abstrakcyjne obrazy malarskie i ilustracje, łącząc odręczny rysunek z elementami fotografii.  Na wystawie w GJO zaprezentuje subtelne ilustracje wykonane techniką dotwork’u.

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa czynna od 2.08 do 2.09.2021

Od 2 sierpnia w Galerii Jednego Obrazu będziemy mieli okazję podziwiać serię prac Łucji Januszko. Artystka jest absolwentką kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna, na specjalności Multimedia i Fotografia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Łucja Januszko fotografuje, maluje obrazy, tworzy koncepcje graficzne dla firm. Interesuje się szeroko pojętą sztuką, w szczególności książką artystyczną. W swej twórczości stara się łączyć odręczne rysunki oraz fragmenty obrazów z elementami fotografii i grafiki komputerowej. Na studiach rozpoczęła swoją przygodę z fotografią analogową, która trwa do dziś, a powstałe zdjęcia stanowią bazę do tworzenia kolaży.

Na wystawie w GJO zaprezentuje subtelne ilustracje wykonane techniką dotwork’u. Seria prac pod tytułem “Legendy” to zbiór opowieści łączących w sobie delikatne monochromatyczne obrazy z dopełniającymi, kontrastującymi złotymi elementami. 

Fragment książki “Pod nierównym sufitem”

Więcej prac>> 

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Archiwum