Laureat Paszportu POLITYKI wystąpi na AUKSO

Marcin Świątkiewicz to jeden z najwybitniejszych i najciekawszych klawesynistów młodego pokolenia, wykonawca niezwykle wrażliwy, twórczy i sprawny technicznie, szczególnie ceniony za pełne inwencji realizacje basso continuo. Podczas koncertu wykona utwory Bacha, Mozarta i Ginastera. 

Czwartek, 4.08.2016, godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30/20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Młody, acz już rozchwytywany przez liczne festiwale polskie i zagraniczne, klawesynista Marcin Świątkiewicz koncertuje jako solista, kameralista i lider zespołów w Europie, obu Amerykach i Azji. Regularnie współpracuje z Rachel Podger i prowadzonym przez nią zespołem Brecon Baroque, a także z Arte dei Suonatori, Divino Sospiro, Capellą Cracoviensis, {OH!} Orkiestrą Historyczną oraz Scroll Ensemble. Występował na najważniejszych festiwalach takich jak Händel-Festspiele Göttingen, Festival de Radio France et Montpellier, Wratislavia Cantans, BBC Baroque Spring. Dokonał nagrań dla m.in. Channel Classics, Alpha, DUX, Linn Records, a także dla głównych europejskich stacji radiowych i telewizyjnych. Wiosną 2015 roku nakładem wytwórni BIS ukazał się album zawierający komplet koncertów klawesynowych J.G. Müthela zarejestrowany z orkiestrą Arte dei Suonatori.

Swiatkiewicz Marcin_L0A3895FOT Leszek ZYCH_Polityka

Marcin Świątkiewicz, foto: Leszek ZYCH_Polityka

Muzyk studiował w Hadze i w Katowicach. Finalista Międzynarodowego Konkursu im. G. Ph. Telemanna w Magdeburgu (w 2007 roku) oraz I Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego im. A. Wołkońskiego w Moskwie (w 2010 roku). Gra na różnych typach klawesynów i klawikordów, a także na historycznych fortepianach i organach. Świątkiewicz to zaangażowany pedagog i laureat ostatniego paszportu POLITYKI za wrażliwość i muzyczną erudycję, za błyskotliwe interpretacje i za wszechstronność. Artysta kreuje muzykę jako żywą tkankę, wielowarstwową i śpiewną, naturalnie ruchliwą, pozwalającą słuchaczowi całkowicie zapomnieć o mechaniczności, z jaką nader często kojarzy się klawesyn (Jakub Puchalski). CZYTAJ WIĘCEJ >>

Letnia Filharmonia AUKSO 2016 to koncerty orkiestrowe, kameralne, warsztaty, spotkania, prezentacje artystów związanych z kulturą Polski północno-wschodniej i koncerty uczestników warsztatów. W gronie zaproszonych artystów znaleźli się wybitni przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, którym towarzyszyć będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Aukso_2016_plakat_

XVII Letnia Filharmonia AUKSO logo BW

Organizator:

soklogopoziom

Współorganizator:

fundacja

Honorowy Patronat:

marszalek_woj_podl_leszczynski  prezydent_miasta_suwalki  wojt_suwalki_logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN_z_paskiem_logo

Instytucje wspierające:

herb_suwalk_miasto_suwałki  gmina_suwalki  wigrami  rozmarino_2014  hutta

Sponsorzy:

sido   logo pks1

Partnerzy:

optyk   kruk

Partner medialny:

NIEBYWALE_SUWALKI-1

Patronat medialny:

dwojka 02_TVP_KULTURA_RGB.jpg TVP3_Bialystok_podst-page-001 polmic polskieradiobialystok_logo wyborcza_PL_CMYK_color  wyborcza.pl_bialystok_logo CJG_logotyp_ dwutygodnik IBIS

Kategoria: Archiwum