Lato w teatrze 2020. Sukces Suwalskiego Ośrodka Kultury

Bardzo nam miło ogłosić fantastyczny sukces Suwalskiego Ośrodka Kultury. Nasz projekt „Zdemaskowani – z moją twarzą mi do twarzy” znalazł się wśród wniosków najwyżej ocenionych przez Komisję Ekspertów programu “Lato w teatrze 2020”. Tym samym otrzymaliśmy finansowanie teatralnych zajęć warsztatowych.


W ramach projektu „Zdemaskowani – z moją twarzą mi do twarzy” już po raz drugi w Suwalskim Ośrodku Kultury zostaną zorganizowane letnie półkolonie artystyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie podczas dwutygodniowych teatralnych zajęć warsztatowych będą mogli eksplorować własną tożsamość, poczuć moc kreowania siebie i doświadczenie siebie poprzez akt twórczy.

 

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku od 10 do 14 lat.

Szczegółowe informację zostaną podane w późniejszym terminie.

Program LATO W TEATRZE jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanym przez Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z Miastem Suwałki i Stowarzyszeniem Nie Po Drodze.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na: www.latowteatrze.pl, www.facebook.com/programLatowteatrze.

Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn_01_cmyk 


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Aktualności, Dla dzieci, Wydarzenia nadchodzące