Spektakl finałowy Lato w teatrze 2020

Zapraszamy na wieńczący tegoroczne półkolonie artystyczne w ramach programu “Lato w teatrze” spektakl finałowy. Co i jak bardzo uczestnicy zajęć zdemaskują, dowiemy się podczas plenerowego przedstawienia, do którego scenariusz pisali podczas dwutygodniowych spotkań. Przygotujcie się, że odkryjemy i Wasze maski!

piątek, 7.08.2020, godz. 15.00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

W cyklu dwutygodniowych interdyscyplinarnych warsztatów twórczych „Zdemaskowani – z moją twarzą mi do twarzy” ich uczestnicy wzięli udział m.in. w warsztatach plastyczno-scenograficznych, tworzyli własne maski i improwizowali etiudy maskowe, zapoznali się z formami teatru ulicznego (szczudlarstwo, kuglarstwo), tańczyli i grali bębnach typu djembe, a oprócz nauki – jak maski, które codziennie zakładamy, wpływają na nasze relacje – świetnie się bawili. Swoje doświadczenia i przemyślenia wykorzystali do stworzenia końcowego pokazu plenerowego.

“Obierając za temat pracy maskę nie podejrzewaliśmy, że konteksty jej użycia będą tak szerokie i wychodzące poza materię teatralną. W czasie przeniesienia wielu dziedzin życia do tzw. “on-line’u” nie bez znaczenia są też maski, za którymi ukrywamy się w przestrzeni wirtualnej. W obecnej sytuacji ważna jest dla nas także praca nad wątkiem nakładania masek w przestrzeni wirtualnej.” – mówi pedagog teatru Mirosława Krymska, jedna z prowadzących letnie warsztaty w Suwalskim Ośrodku Kultury.


Program LATO W TEATRZE jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanym przez Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z Miastem Suwałki i Stowarzyszeniem Nie po Drodze.


Celem programu jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na: www.latowteatrze.pl, www.facebook.com/instytutteatralny, www.facebook.com/programLatowteatrze.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum