Lata 60-te. Polski big-beat. Klub Czarnego Krążka

Big-beat lat 60-tych był polskim synonimem muzyki rockandrollowej. Nieakceptowany przez antyzachodnie władze gatunek muzyczny kamuflowano pod alternatywnymi nazwami. Czołowymi przedstawicielami big-beat’u w Polsce były takie zespoły jak Czerwone Gitary, Skaldowie, czy Czerwono-Czarni. Na spotkanie z ich muzyką zaprasza Tomasz Kierejsza.

22.04.2022, godz. 17.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny
liczba miejsc zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym
zamów transport door-to-door>>

Muzyka i tworzenie przyjaznej przestrzeni do dzielenia się muzycznymi pasjami to idea przewodnia Klubu Czarnego Krążka, który we wrześniu 2020 roku rozpoczął działalność w Suwalskim Ośrodku Kultury. Spotkania prowadzi znany suwalski muzyk, pedagog i instruktor SOK, Tomasz Kierejsza, który dzieli się swoim hobby – muzyką i bogatymi zbiorami płyt analogowych.

Comiesięczne muzyczne spotkania są otwarte dla wszystkich pasjonatów muzyki. Luźnym rozmowom towarzyszy odsłuchiwanie ulubionych nagrań. Zachęcamy do przyniesienia na spotkanie płyt z własnych zbiorów.

Podczas kwietniowego spotkania zabrzmią płyty ABC, Skaldów, Wojciecha Skowrońskiego, Katarzyny Sobczyk, Heleny Majdaniec, Czerwono-Czarnych, Wojciecha Kordy, Ady Rusowicz, Bogusława Wyrobka, Haliny Frąckowiak, Wojciecha Gąsowskiego. 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum