Kurtynka: Brzechwa dla dzieci – Prot i Filip

Napisana w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy, zabawna opowieść o dwóch przyjaciołach – Procie i Filipie – którzy znani są z tego, że robią sobie niesamowite psikusy, ale też nie mogliby bez siebie żyć. Spektakl poprzez dowcipne dialogi oraz zaskakujące i pełne humoru sytuacje pokazuje, jak ważna jest przyjaźń. 

Sobota, 20.10.2018, godz. 10.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety : 12 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>.

Prot i Filip to zabawna opowieść o dwóch przyjaciołach – Procie i Filipie, których najlepiej określa powiedzenie „kto się czubi, ten się lubi”. W sytuacjach kryzysowych – wskoczyliby za sobą w ogień, ale na co dzień nie przepuszczą żadnej okazji, żeby spłatać sobie figle. Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów, zaskakujących i pełnych humoru sytuacji, pokazuje jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. 

Scenariusz spektaklu został napisany w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Przedstawienie ma charakter interaktywny i edukacyjny. Za pomocą dramy pedagogicznej aktorzy wprowadzają dzieci w magiczny, bajkowy świat i udowadniają, że bajka może być realna. Jest to rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od najlepszych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina. W role Prota i Filipa wcielają się: Sebastian Skoczeń (aktor Teatru Dramatycznego) i Tomasz Korczyk (aktor Teatru Kwadrat).

Teatr odSkocznia to rodzinny teatr, który za pomocą bajkowego scenariusza chce przekazać to, co w życiu jest ważne, o czym często sami zapominamy, a co za tym idzie, zapominamy przekazać naszym dzieciom. Teatr, który chce poruszyć wyobraźnię, serca i zapalić iskierkę radości i walki o marzenia. Zapraszamy do bajkowego świata kolorów, pięknych dźwięków, dopracowanych choreografii i piosenek z morałem! 

Przedstawienie dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Po spektaklu zapraszamy publiczność na spotkanie warsztato. Zapraszamy też do zaprezentowania się na Scenie dla Ciebie – zgłoszenia do 15.10.2018 na adres: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.


 

Kategoria: Archiwum