Kurnik jako alegoria ludzkich relacji? Mrożkowski spektakl Teatru Lustro

Zapraszamy na najnowszy spektakl aktorów Teatru Lustro w reżyserii Grażyny Filipowicz-Karp. “Ko-Ko-Ko” to prześmiewcza opowieść o pomieszaniu dobra i zła, obnażająca absurdalne zasady, wedle których funkcjonujemy, a kurnik stanowi iście Mrożkowską alegorię relacji międzyludzkich.

Czwartek, 14.02.2019, godz. 17.00 
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 7 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>

Spektakl jest prześmiewczą  opowieścią o pomieszaniu dobra i zła, bezlitośnie obnażającą zasady wedle których funkcjonujemy w naszych mikrospołecznościach, a główne miejsce akcji – kurnik  – stanowi iście Mrożkowską alegorię relacji międzyludzkich. Interakcje między bohaterami prowadzą do nieuchronnej tragedii. Czy rozsądek zwycięży nad impulsem i zapatrzeniem w siebie? Czy mieszkańcy kurnika pozbawieni pozytywnych kontaktów między sobą, ulegną misternej manipulacji prowadzącej do fatalnego zakończenia?

Fot. Bogusław Wasilewski

Sztuka mówi o pragnieniu miłości, zazdrości i uwodzeniu, dążeniu do dominowania. To historia o tęsknocie za lepszym światem i ciekawości nieznanego. To również dyskusja na temat, jak bardzo powierzchowna ocena rzeczywistości i siebie nawzajem, determinuje zachowania bohaterów.

Scenariusz, reżyseria: Grażyna Filipowicz-Karp

Obsada: Klaudia Siedlecka, Joanna Dąbrowska, Magdalena Zygmunt, Daria Walendziewicz, Joanna Sidor, Natalia Stefanowicz, Martyna Grygieńć, Damian Siejwa,  Dawid Miszkiel

Premiera spektaklu odbyła się podczas XIII Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA Suwałki 2019 2.01.2019 r.  

 

Kategoria: Archiwum