Kulisy powstania Białej Damy SOK dla WOŚP 2021

Podczas 29. Finału WOŚP w Suwałkach pojawiła się tajemnicza Pani Zima – suwalska Biała Dama. Postać wzbudziła ogromne zainteresowanie kunsztownie wykonanym strojem z…papieru. Czyim dziełem był jej pieczołowicie zaprojektowany i wykonany z wielką dbałością o szczegóły kostium? Jak powstawał? Zapraszamy na spotkanie z twórcami tego oryginalnego konceptu.

11.02.2021, godz. 17.00
Facebook i YouTube SOK

Ostatni weekend stycznia upłynął pod znakiem otwartych serc. SOK włączył się w dobroczynną akcję, m.in. organizując koncerty na potrzeby transmisji online, przekazując na charytatywne aukcje wyjątkowe przedmioty i udostępniając suwalskiemu sztabowi pomieszczenia SOK przy ul. Noniewicza 71, w pobliżu którego wrzucający datek do puszki WOŚP mogli spotkać tajemniczą Panią Zimę – suwalską Białą Damę. Jej pieczołowicie zaprojektowany i wykonany kostium był dziełem utalentowanych instruktorów, zaangażowanych pracowników i przyjaciół SOK. Jak powstawał? Zapraszamy na filmowe spotkanie z twórcami tego oryginalnego konceptu.

W roli Białej Damy wystąpiła Paulina Iwaszko, aktorka Teatru Form Czarno-Białych Plama.

Projekt: Olga Wielogórska (Pracownia Ceramiki i Grafiki ). Wykonanie: Mirosława Krymska (Pracownia Teatralna Przytulisko Wyobraźni), Halina Mackiewicz (Pracownia Plastyczna Centrum), Halina Lutyńska i Lidia Żyniewicz (Pracownia Rzemiosła i Rękodzieła SOK) oraz Dorota Skłodowska (Dział Edukacji Artystycznej i Animacji Lokalnej). Idea: Agnieszka Małka (Dział Promocji, Marketingu i Impresariatu).

Dziękujemy firmie Drukarnia Reklama XPRESSION za przekazanie materiałów do wykonania kostiumu.

Zdjęcia: Kamil Jutkiewicz i Zbigniew Stelmaszek. Montaż: Kamil Jutkiewicz.


 

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia nadchodzące