Kto rozwikła zagadkę szopy nad Wigrami?

Zapraszamy na spotkanie autorskie i warsztaty detektywistyczne z Katarzyną Barcikowską, autorką książki “Tajemnica szopy nad Wigrami”, której akcja dzieje się na Suwalszczyźnie. To pełna humoru, detektywistyczna powieść dla dzieci. Wraz z autorką przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać książki z osobistą dedykacją autorki. Zgłoszenia do 20 marca!

26.03.2022, godz. 16.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. Noniewicza 71

Wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

Rozpracujcie “Tajemnicę szopy nad Wigrami”! Mali detektywi, uważajcie! “Tajemnica szopy nad Wigrami” może być niebezpiecznie… wciągająca. Zaczytajcie się w pełnej humoru, detektywistycznej powieści dla dzieci, która pobudza wyobraźnię i zmysły poszukiwaczy przygód! Autorką ksiażki jest Katarzyna Barcikowska, zakochana w Suwalszczyźnie warszawianka.

Dołączcie do Józefinki oraz jej przyjaciół i dajcie się wciągnąć w wir wakacyjnej przygody. Bądźcie jednak ostrożni… W lesie nad jeziorem Wigry pojawił się ostatnio tajemniczy budynek bez okien i drzwi, a w jego okolicy podobno rozlegają się budzące grozę odgłosy! Miejscowi twierdzą, że znajdował się tam cmentarz poległych w dawnych czasach jaćwieskich wojowników… Józefinka i jej przyjaciele nie mają ochoty na spotkanie z duchami, ale gdy nocą ktoś wykrada im wszystkie słodycze, żarty się kończą. 

Dla wszystkich poszukiwaczy przygód i detektywów gotowych sprawdzić, co tak naprawdę kryje się w leśnym budynku, przygotowaliśmy wraz z autorką książki specjalny konkurs. Pytanie konkursowe brzmi: “W okolicach Suwałk zostało odkryte jedno z największych i najbogatszych cmentarzysk wczesnośredniowiecznych. Jakiego ludu dotyczy?”. Na odpowiedzi czekamy do 20 marca. Trzy pierwsze osoby, które prześlą na adres mailowy dorota.sklodowska@soksuwalki.eu prawidłowe odpowiedzi, otrzymają książki z osobistą dedykacją autorki. Nagrody zostaną wręczone przez autorkę podczas spotkania, 26 marca o godz. 16.00 w Kawiarni Artystycznej, w SOK Noniewicza 71. Podczas spotkania przewidujemy detektywistyczną niespodziankę!

A to nie wszystko! Po spotkaniu z autorką odbędą się warsztaty dla małych detektywów. Będzie to prezentacja, dyskusja i zabawa interaktywna. Dzieci nauczą się, na co zwracać uwagę w śledztwie, jak odczytywać ślady pozostawione na miejscu “zbrodni” itd. Podczas spotkania będzie również można kupić książkę w atrakcyjnej cenie.

UWAGA! KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
Konkurs został rozstrzygnięty! Poprawna odpowiedź brzmiała: ludu Jaćwingów. Osoby, które brały udział w konkursie, prosimy o sprawdzenie swojej poczty elektronicznej – na cztery osoby czekają zaproszenia do odbioru nagrody. Gratulujemy!

Przypominamy, że opiekunowie młodych uczestników konkursu powinni wypełnić zgodę na przetwarzanie danych osobowych  >>.

Katarzyna Barcikowska – z zawodu dyplomatka, pasjonuje ją praca i zabawa ze słowem pisanym w każdej formie. Hobby i zamiłowania zmienia w sposób z góry zaplanowany raz do roku. Często zadaje sobie pytanie: „Kiedy ostatnio zrobiłaś coś po raz pierwszy w życiu?”. Zdecydowany nadmiar przyswajanych informacji przerabia na krótkie i dłuższe formy literackie. Książka Tajemnica Szopy nad Wigrami powstała między innymi po to, aby
zachować notowane przez nią od wczesnego dzieciństwa przygody i śmieszne powiedzonka rodzeństwa, a w ostatnich latach również własnej córeczki i jej przyjaciół. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Tajemnica_szopy_nad_Wigrami.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum