Król Wałek i Chlebowa Kromka zapraszają “Za kurtynkę…”

Sobota, 21.10.2017, godz. 10:00
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

Stary kredens ma wiele tajemnic… Przed Państwem król Wałek Pierwszy, Chlebowa Kromka i smok z tłuczka. Pełen poczucia humoru i wartościowych przesłań spektakl “Opowieści starego kredensu” Teatru ,,Pod Orzełkiem” trafi i do najmłodszego, i do starszego widza.

bilety: 9 zł KUP TERAZ >>  lub w kasie SOK

Spektakle dla grup zorganizowanych odbędą się w piątek, 20.10.2017, o godz. 8:30, 10:00, 11:30. Rezerwacja miejsc: 87 563 85 18

W programie także: spotkanie warsztatowe – Teatr Przedmiotu oraz Scena dla Ciebie – zgłoszenia wykonawców do 18 października pod adresem grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu


OPOWIEŚCI STAREGO KREDENSU

 Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dobrocią pokonał smoka.

Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy, a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek  i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie.

W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności. 

 

Kategoria: Archiwum