Kręcisz krótkie metraże? Weź udział w konkursie Festiwalu Wajda na Nowo!

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem polskiej szkoły filmowej i chciałbyś pokazać nam swój krótki metraż, czekamy właśnie na Ciebie. Zgłoszenia do konkursu filmów krótkometrażowych organizowanego w ramach Festiwalu Filmowego “Wajda na Nowo” można wysyłać do 16 lipca 2021 r. Łączna pula nagród to 15 tysięcy złotych!

Karta zgłoszenia>> 
Regulamin konkursu >>

W związku z 95. rocznicą urodzin i 5. rocznicą śmierci Andrzeja Wajdy, SOK podjął się realizacji Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo, aby oddać hołd światowej sławy Artyście i jednemu z najwybitniejszych Suwalczan w historii naszego miasta. Wydarzenie odbędzie w Suwałkach w dniach 19-21 sierpnia 2021 r. Celem festiwalu jest nie tylko przypomnienie najważniejszych dokonań i postaci Andrzeja Wajdy, ale również promocja twórczości filmowej artystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Festiwalu ma być nie tylko formą uczczenia znamienitego twórcy, ale przybliżać, zwłaszcza młodemu pokoleniu, osiągnięcia polskiej kinematografii, zarówno tej uznanej, wielokrotnie nagradzanej, jak i niszowej, niekomercyjnej.

Konkurs filmów krótkometrażowych dla studentów i absolwentów polskich szkół filmowych jest szansą dla młodych i ambitnych twórców do zaprezentowania swoich dział szerszemu gronu odbiorów, zapoznania się z filmami studentów z różnych uczelni filmowych oraz wgłębienie się w twórczość wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy.

W konkursie mogą wziąć udział produkcje filmowe zrealizowane przez aktualnych studentów lub absolwentów polskich szkół filmowych po 1 stycznia 2020 r., o dowolnej tematyce, nie dłuższe niż 30 minut. Zgłoszenia musi dokonać autor lub reżyser filmu. Najwyżej ocenione dzieła otrzymają Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk, o łącznej wartości finansowej 15.000 zł (I miejsce – 10 000 zł, II miejsce – 3 000 zł, III miejsce – 2 000 zł).

Karty zgłoszeniowe>> można przesyłać do 16 lipca 2021 r. na adres mailowy konkurs.wajdananowo@soksuwalki.eu. Szczegóły w regulaminie konkursu >>.

 

Festiwal odbywający się od 19 do 21 sierpnia w Suwałkach ma być formą uczczenia znamienitego twórcy i próbą przybliżenia, zwłaszcza młodemu pokoleniu, osiągnięć polskiej kinematografii. Pokazy filmów Wajdy, prewernisaż wystawy namalowanych przez Andrzeja Pągowskiego na nowo plakatów do filmów Wajdy, konkurs filmów krótkometrażowych z pulą nagród 15.000 zł, spotkania z gwiazdami polskiego kina czy kino plenerowe – to tylko niektóre punkty bogatego programu festiwalu poświęconego twórczości Andrzeja Wajdy. Udział potwierdzili m.in.: Maja Komorowska, Aika Tarasow, Antoni Rodowicz i Krystyna Zachwatowicz-Wajda. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest grafik i plakacista Andrzej Pągowski. Festiwal poprowadzi filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem jego pomysłodawczyni Krystyny Zachwatowicz-Wajdy, a także prestiżowych instytucji związanych z filmem – Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Wajda School oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Głównym organizatorem Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo jest Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z firmą Kreacja Pro Andrzeja Pągowskiego. 

Głównym organizatorem Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo jest Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z firmą Kreacja Pro Andrzeja Pągowskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem jego pomysłodawczyni Krystyny Zachwatowicz-Wajdy a także prestiżowych instytucji związanych z filmem – Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Wajda School oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Organizatorzy

 

Sponsor

Patronat medialny
 

Kategoria: Archiwum, Film