Konkurs na palmę wielkanocną

Z okazji XXI Kaziuka Suwalskiego zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w konkursie na palmę wielkanocną. Jury przyzna aż cztery nagrody: za Najładniejszą Palmę, za Najbardziej Kolorową Palmę, za Największą Palmę i za Najmniejszą Palmę. Rozstrzygniecie nastąpi podczas uroczystości Kaziukowych w niedzielę, 8 marca.

termin zgłoszeń 6.03.2020, godz. 16.00
SOK, Noniewicza 71

bez opłat

Wszystkich chętnych zapraszamy także do konkursu na palmę wielkanocną. Jury przyzna aż cztery nagrody: za Najładniejszą Palmę, za Najbardziej Kolorową Palmę, za Największą Palmę i za Najmniejszą Palmę. Celem konkursu jest m.in. promocja międzypokoleniowego przekazu tradycji i integracja społeczności lokalnej poprzez kultywowanie zwyczajów wielkanocnych. Palmy wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i zdjęciem dokumentującym proces ich wykonania należy składać w siedzibie Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71 w Pracowni Dziedzictwa Kulturowego, (II piętro, pok. 211) do 6 marca, do godziny 16.00.

    • Regulamin konkursu na palmy wielkanocne Kaziuk 2020 PDF >>
    • Karta zgłoszenia do konkursu na palmy wielkanocne Kaziuk 2020 PDF >> | DOCX >>

W niedzielę, 8 marca ulice Patli i Witosa w pobliżu kościoła św. Kazimierza Królewicza już od godziny 10.00 zapełnią się kolorowymi kramami, na których prezentowane będą tradycyjne wyroby rzemieślnicze z Suwalszczyzny i Litwy: wielkanocne palmy, koszyki na święconkę, wyroby garncarskie, ręcznie rzeźbione przybory kuchenne czy obowiązkowe pisanki. Odwiedzających czeka też feeria smaków: od domowym sposobem wypiekanych chlebów i mięsiwa, przez produkty mleczne, miody, zioła i słodycze, po lokalne piwa, nalewki i tradycyjny kwas chlebowy.

Na scenie wystąpią zespoły ludowe i kapele regionalne z Suwalszczyzny: Kapela ZPiT Suwalszczyzna z SOK, Wigranie ze Starego Folwarku, Uwrocie z SOK, Nachodne z Sejn, Przeroślaki, Znaroku i Przeroślaczki z Przerośli, Rominczanie z Dubeninek, Zorniczeńka z Wysokiego k. Raczek, Zajączkowiaki z Zajączkowa, Rospuda i Onegdaj i Filipowa oraz Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas z SOK i Dwór z Fundacji Hanza.

Nowością na tegorocznym Kaziuku Suwalskim będzie inscenizacja historyczna z życia patrona imprezy – św. Kazimierza Królewicza, a także pokaz mody średniowiecznej oraz namiot rycerski (zbrojownia) i tor łuczniczy. Będzie też można odwiedzić Krwiobus i oddać krew, a w namiocie PWSZ w Suwałkach zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy lub wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum