Konferencja Prasowa w sprawie Suwalskiej Orkiestry Kameralnej

21 grudnia 2022r. odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury konferencja prasowa poświęcona działalności Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. W spotkaniu z suwalskimi mediami wziął udział dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury dr Ignacy Ołów, nowy dyrygent Suwalskiej Orkiestry Kameralnej – Cezary Gójski oraz inspektor orkiestry – Katarzyna Gościewska.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach wykształciła wielu znakomitych muzyków, którzy ukończyli renomowane uczelnie (często z wyróżnieniami), szkolili się pod okiem wybitnych profesorów. Jak dowodzi nowy dyrygent, wielu muzyków wróciło na Suwalszczyznę i można zaangażować ich do pracy w orkiestrze. Ich dyspozycyjność przyczyni się niewątpliwie do częstszych prób orkiestry, umożliwi większą współpracę z zespołami artystycznymi SOK. Dyrygent zapowiada również większe zaangażowanie w edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

Jak zapowiedziano podczas spotkania, repertuar Suwalskiej Orkiestry Kameralnej w kolejnych latach będzie różnorodny. Znajdą się w nim dzieła wybitnych kompozytorów, jazz, blues, gospel, ale także utwory wybitnych piosenkarzy, jak chociażby K. Krawczyka czy J. Połomskiego.

Kategoria: Aktualności