Koncertowy Polski Dzień Bluesa

Must-be dla wszystkich miłośników gatunku. Na wspólnym koncercie honorującym rocznicę urodzin B.B. Kinga spotkają się muzycy z Suwałk i Polski, żeby na bluesową nutę świętować. Na zaproszenie Tomasza Kierejszy w Suwałkach wystąpią  Darek Kamiński z De Breakout i Krzysztof Filipkowski oraz suwalczanie: Eugeniusz Roszko, Krzysztof Szmatłoch i Jacek Jacewicz.

Piątek, 11.09.2020, godz. 18.00
klub muzyczny, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga, z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w Polsce obchodzony jest Dzień Bluesa. Na terenie całego kraju organizowane są różnego rodzaju wspólne spotkania miłośników muzyki, podczas których spotykają się miłośnicy tego gatunku muzyki. Również w Suwałkach żywa jest tradycja bluesowych spotkań organizowanych w połowie września kultywowana przez Tomasza Kierejszę  pedagoga i bluesman zafascynowanego twórczością Tadeusza Nalepy, z którym miał szczęście wielokrotnie występować na jednej scenie, inicjator corocznych koncertów upamiętniających jego twórczość.

W tym roku w klubie muzycznym SOK przy ul. Noniewicza 71 spotkają się muzycy z Suwałk i goście z Polski. Jednym z gości będzie Darek Kamiński, którego suwalczanie mieli okazji usłyszeć na 13. edycji koncertu pamięci Tadeusza Nalepy, podczas którego wystąpił z zespołem De Breakout. Perkusista wiele lat grał z Nalepą w zespole Free Blues Band, m.in. zagrali razem ostatni koncert z udziałem ojca polskiego bluesa (12.08.2006). Na scenie pojawi się też Krzysztof Szmatłoch, również były muzyk szczecińskiej formacji Free Blues Band. Aktualnie basista współtworzy reaktywowany skład South Side Blues. Suwałki reprezentować będą: Eugeniusz Roszko na gitarze, Krzysztof Filipkowski na klawiszach, Jacek Jacewicz na harmonijce ustnej oraz gitarzysta i wokalista Tomasz Kierejsza.

W programie między innymi utwory Tadeusza Nalepy: “Oni zaraz przyjdą tu”, “Dbaj o miłość”, “Pożegnalny blues”, “ Daję Ci próg”, “Modlitwa”, “ Czy zgadniesz”, “Przyszła do mnie bieda”, “To mój blues” ,“ Ona poszła inną droga”, ‘’Kiedy byłem małym chłopcem’’ oraz covery największych przebojów bluesowych.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury oraz Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w klubie muzycznym SOK w okresie stanu epidemii COVID-19 >> w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Archiwum