Koncert zespołu ProForma. Otwarcie SOK Noniewicza 71

Uroczyste otwarcie budynku SOK przy ul. Noniewicza po rewitalizacji odbędzie się w walentynkowy weekend. Mamy nadzieję, że będzie to miły prezent dla wszystkich zakochanych… w kulturze. Zapraszamy na trzy dni z muzyką – zagramy aż sześć koncertów! Wystąpią lokalne zespoły oraz goście spoza Suwałk. Koncertowy line-up otwiera olsztyński zespół ProForma.

14.02.2020, godz. 19.00
SOK, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny

Zapraszamy na trzy dni doskonałej muzyki. Wystąpią zespoły z Suwałk i okolic oraz zaprzyjaźnieni goście spoza miasta, między innymi zespół PROFORMA – olsztyński Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej pod kierunkiem suwalczanina Marcina Wawruka. Piętnaście oryginalnych głosów łączących miłość do muzyki, kreatywność i muzyczną pasję. Mają na koncie setki zaśpiewanych utworów, dziesiątki autorskich aranżacji, kilkanaście dużych projektów koncertowych i fonograficznych z udziałem wybitnych artystów i ponad pięćset koncertów.

Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej ProForma działa od 2000 (w bieżącym roku obchodzi jubileusz 20-lecia!) i koncertował już przeszło 500 razy w Polsce i za granicą (Europa, Azja i Ameryka Południowa). Wokaliści pod kierunkiem Marcina Wawruka w krótkim czasie osiągnęli status jednego z czołowych polskich zespołów chóralnych, dzięki stylowym interpretacjom pełnym ekspresji i radości muzykowania oraz starannie dobranemu repertuarowi, w którym obok dzieł kompozytorów dawnych i współczesnych, ważne miejsce zajmują polskie piosenki poetyckie, tematy ludowe, kolędy i pastorałki w autorskich opracowaniach szefa zespołu.

Zespół ProForma jest laureatem kilkudziesięciu nagród krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych (m. in. najcenniejszego trofeum polskiej chóralistyki: „Złotej Lutni” Ogólnopolskiego Turnieju Chóralnego LEGNICA CANTAT), a jako finalista międzynarodowego konkursu radiowego „Let the Peoples Sing” (Londyn 2003, 3-cia nagroda), pojawił się na antenie radiofonii całego świata.

ProForma koncertuje i nagrywa z polskimi i światowymi gwiazdami piosenki i jazzu oraz z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi, współpracując z Polskim Radiem, a także z innymi profesjonalnymi instytucjami kultury w kraju i za granicą. Zespół brał udział w wielu festiwalach muzycznych oraz w realizacjach telewizyjnych, radiowych i teatralnych.

Wyjątkowe miejsce w historii zespołu zajmuje współpraca z legendarnym wokalistą Bobby McFerrinem podczas koncertów promujących jego płytę VOCAbuLarieS (2010). Owocem tego spotkania są improwizacje wielogłosowe w unikalnej technice CircleSong, praktykowane przez zespół ProForma na koncertach.


Oficjalne otwarcie SOK Noniewicza 71 zaplanowano na piątek, 14.02 w południe. Tego samego dnia o godz. 18.00, w nowo otwartej po remoncie Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 odbędzie się wernisaż IV Suwalskiego Salonu Sztuki – obszernej zbiorowej wystawy prac artystów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną. Zaprezentujemy aktualne dokonania blisko 40 czynnych artystycznie malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników oraz fotografików z miasta i regionu.

Po wernisażu otwieramy podwoje klubu muzycznego. Zaczynamy o godz. 19.00 mocnym uderzeniem – w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni klubowej odbędą się koncerty zespołów PROFORMA z Olsztyna i rockowo-bluesowego BANG ON! BLUES. Muzycznie i bardzo różnorodnie będzie już do końca weekendu. W sobotę wieczorem zapraszamy na koncerty zespołów PIANO BLUES BAND oraz NOCNY PATROL. Niedzielny wieczór spędzimy razem z muzyką zespołu MUV oraz znanej grupy DRESZCZ. Weekendowe koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00, wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące otwarciu jest nieodpłatny. Szczegółowy program >>

Sponsorzy koncertów otwarcia:

oraz Bar AIDA


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące