Koncert z Kwartalnikiem Twój Blues. Retransmisja

Shaun Booker, nazywana królową Beale Street, na scenie przypomina muzyczno-taneczną bombę, która co chwila eksploduje niesamowitą dawką energii. Mocnym gitarowym brzmieniem wspiera ją laureat nagrody dla najlepszego gitarzysty International Blues Challenge, John Del Toro Richardsona.

niedziela, 19.07.2020, godz. 18.00
kanał YouTube i profil Facebook

Jonn Del Toro Richardson muzyką zajmuje się od dziecka. Początkowo wraz z babcią i rodzeństwem występował z grupą mariachi. Jako dwudziestolatek zaczął odkrywać inne gatunki muzyczne (głównie country, Motown, R&B i klasycznego rocka), aż dotarł do bluesa, w którym się zakochał. Jego muzyka jest doceniana przez publiczność, krytyków oraz jurorów konkursowych – w 2005 roku z towarzyszącym wokalistce Diunnie Greenleaf zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis. Zespół zdobył pierwsze miejsce, a Jonn otrzymał nagrodę dla najbardziej obiecującego gitarzysty (the Albert King Award). W 2008 roku ich album „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut. Oprócz współpracy z Diunną, Jonn występuje też jako lider własnego zespołu, a także towarzyszy innym artystom (Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie “Big Eyes” Smith, Anson Funderburgh, Ronnie Earl, Rich Del Grosso, Gary Moore).

Shaun Booker to utalentowana wokalistka, która ma na koncie udział w International Blues Challenge. Po niezwykle energetycznym koncercie okrzyknięto ją “Cesarzową Beale Street”. Na scenie przypomina muzyczno-taneczną bombą, która co chwila eksploduje niesamowitą dawką energii.

Retransmisja koncertu z 27.11.2016 r.  
Zdjęcia: Zbigniew Stelmaszek
Realizacja dźwięku i montaż: Kamil Maczułajtys


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum