Woźniak z Suwalską Orkiestrą Kameralną

Dni Suwałk Jarmark Kamedulski: Tadeusz Woźniak i Suwalska Orkiestra Kameralna
Piątek, 8.08, godz. 19:00
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Jego utwory słyszał prawie każdy. “Zegarmistrz światła” to jedna z najważniejszych kompozycji w historii polskiej muzyki. Na Dużej Scenie SOK Tadeusza Woźniaka zagra wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego.

Bilety: 35 zł (normalne) i 30 (ulgowe). Bilety normalne można nabyć w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu, a ulgowe sa sprzedawane jedynie w kasie SOK.

Informujemy, że wszyscy, którym przysługuje ulga przy zakupie biletów, a zakupili je po normalnej cenie, mogą skontaktować się z kasą SOK: (87) 563 85 18 w sprawie wymiany biletów.

Tadeusz Woźniak kojarzony jest głównie z jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich utworów, nagrodzonym na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1972), pt. “Zegarmistrz świata”.

Woźniak na koncie jednak także tak popularne piosenki jak “Hej, Hanno” czy “Smak i zapach pomarańczy”. Te utwory znają i kochają słuchacze w każdym wieku.

Jako solista Tadeusz Woźniak występuje już blisko 50 lat – od 1968 roku. Na scenie debiutował dwa lata wcześniej pod pseudonimem Daniel Dan w zespole Dzikusy. Później grał na gitarze w grupie Niebiesko-Czarni i śpiewał w zespole Czterech. W 1967 roku zadebiutował jako kompozytor, pisząc muzykę do wierszy Tuwima, Leśmiana, Gałczyńskiego.

W swoim dorobku Woźniak ma muzykę do około 200 piosenek. Jego utwory wykonywali tak znakomicie artyści jak Michał Bajor, Bernard Ładysz, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko i Zbigniew Wodecki.

Za swoją wieloletnią działalność artystyczną Tadeusz Woźniak został w 2005 roku odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a na początku 2014 roku otrzyma Złoty Krzyż Zasługi.

Najnowszy projekt artystyczny – Tadeusz Woźniak Symfonicznie – to recital muzyka z akompaniamentem orkiestry symfonicznej. W Suwałkach podczas Dni Suwałk Jarmarku Kamedulskiego znakomity kompozytor, muzyk i wokalista wystąpi wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

W SOK będzie można usłyszeć m.in. takie utwory jak:
– Smak i zapach pomarańczy
– Zegarmistrz Światła
– Ballada dla potęgowej
– Dobro, zło
– Nie wybaczaj
– Z pragnienia w pragnienie
– Widziałem
– Żyłam tylko snem

Tadeusz Woźniak o muzyce, autorze “Zegarmistrza światła”, zajadłych poetach – KLIKNIJ!

Dni Suwałk Jarmark Kamedulski 2014 – SPRAWDŹ PROGRAM

dni_suwalk

afisz_wozniak_A4-page-001

Kategoria: Archiwum