ØRGANEK/SWIERNALIS/ŻURKOWSKI

Razem, na jednej scenie i tego samego dnia! Szykujcie się na wielkie muzyczne wydarzenie – we wrześniu w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpią Ørganek, Żurkowski i Swiernalis.

17.09.2022, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy

Bilety 100/90/80 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>

Już niebawem w Suwalskim Ośrodku Kultury na jednej scenie wystąpi trzech znakomitych artystów: Ørganek, Żurkowski i Swiernalis – muzycy związani z Suwałkami od urodzenia. 17 września, o godz. 19.00 będziemy mieli niepowtarzalną okazję, żeby usłyszeć to trio podczas wspólnego występu!

 

ØRGANEK
Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestsellerową powieścią “Teoria opanowywania trwogi”. W 2022 r. został uznany przez magazyn “Newsweek” za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.

Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty długogrające, z których “Głupi” (2014) uzyskała nominację do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock, a “Czarna Madonna” (2016) otrzymała trzy statuetki Fryderyka 2017 w kategoriach: Album Roku Rock, Piosenka Roku, Produkcja Muzyczna Roku. Oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016–2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania. Jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek. W 2021 r. zespół wydał dwie kolejne płyty nominowane do Fryderyków 2022: “Ocali Nas Miłość” (2021) z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego – nominacje w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka oraz “Na razie stoję, na razie patrzę” (2021) – nominacja w kategorii Album Roku Rock/Metal.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria, Holandia, Norwegia, Czechy) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. ØRGANEK jest stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock/Pol’and’RockFestival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, Kazimiernikejszyn, Green Festival i wielu innych). W 2022 r. zespół zagrał support przed koncertem KINGS OF LEON we Wrocławiu.

SWIERNALIS
Artysta o wielu twarzach konsekwentnie kroczący indywidualną drogą. Autor tekstów i muzyki charakteryzujący się emocjonalnymi i energicznymi koncertami, w których towarzyszy mu jego doskonały live band muzyków na co dzień współpracujących z czołówką polskich artystów i producentów (Sarsa, Rosalie, Ofelia, Jimek). Przenikliwe teksty podane są na tacy utkanej z unikalnej warstwy muzycznej. Każdy z występów to wydarzenie bez precedensu, jednak pod pełną kontrolą wykonawców, którzy poza odegraniem swoich partii, dbają o wysoki, często nieprzewidywalny poziom widowiska. Muzycznie oscylują w granicach alternatywnego rocka, popu i elektroniki.

Żurkowski
Grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego – wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 r. zespół z utworem “Ciemność” zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na scenie MG w Żywcu. W tym samym roku Żurkowski zagrał koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Niejednokrotnie dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA. Debiutancki album pt. “Włóczęga” ukazał się 30 listopada 2019 r. nakładem Mystic Production. Producentem płyty był Paweł Cieślak znany ze współpracy z wieloma artystami (COMA, Little White Lies, Ralph Kamiński, ZABROCKI).

Druga płyta Żurkowskiego ukazała się na początku 2022 r. i z miejsca zdobyła serca miłośników gitarowego grania – świadczą o tym znakomite recenzje i wywiady udzielone dla “Wysokich Obcasów”, “Teraz Rocka” czy “Polityki”, a także miejsca w pierwszej dziesiątce takich list przebojów jak Eska Rock, Antyradio oraz Radio 357. Do tej pory zespół zrealizował z sukcesem autorską trasę promocyjną, zagrał dwukrotnie na Męskim Graniu i wystąpił na scenie głównej tegorocznej edycji festiwalu Pol’and’Rock. 

 

Sponsor:


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum