Koncert Nicka Schnebelena. Retransmisja

Energetyczny występ amerykańskiego wokalisty i gitarzysty, laureata International Blues Challenge w Memphis. Koncert amerykańskiego wokalisty i gitarzysty, laureata International Blues Challenge w Memphis (2008) i Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album (2014, z zespołem), który odbył się w SOK w 2017 r.

kanał YouTube i profil Facebook

Koncert amerykańskiego wokalisty i gitarzysty, laureata International Blues Challenge w Memphis. Nick Schnebelen (USA) ma bluesa we krwi. Wraz z rodzeństwem wychowywał się w domu pełnym muzyki. Rodzice byli aktywni na scenie muzycznej w Kansas City, a ich dom często przekształcał się w sale prób lub miejsce, w którym odbywały się jam sessions.

Sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (w Notodden, w Montrealu, na The Legendary Blues Cruise). W 2008 roku Nick zagrał z TUF podczas International Blues Challenge w Memphis i został wyróżniony nagrodą im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu. Wraz z zespołem zdobył też w 2014 roku Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album. Aktualnie rodzinne trio spotyka się tylko okazjonalnie, na specjalne koncerty. Na co dzień poszczególni członkowie zespołu stoją na czele własnych projektów. Nick od pewnego czasu jest liderem nowego trio i pracuje nad solowym albumem.

Retransmisja koncertu z 27.11.2016 r.  
Zdjęcia: Zbigniew Stelmaszek
Realizacja dźwięku i montaż: Kamil Maczułajtys


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Aktualności