Koncert “In the ring”. Sean Noonan ponownie w SOK

Sean Noonan A Gambler’s Hand
Wtorek, 7.10.2014, godz. 19:00
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Wyjątkowy projekt prowadzony przez amerykańskiego perkusistę Seana Noonana. Kto ma duszę hazardzisty, ten nie może przegapić muzycznego kolażu smyczków, perkusji i opowieści łączącego brzmienia elektrycznie zmodyfikowane i akustyczne.

Bilety: 20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu. Obowiązuje Karta „Suwalska RODZINA PLUS”

„IN THE RING”
Sean Noonan A Gambler’s Hand feat.  Adam Roszkowski, Maciej Afanasjew, Adam Debski, Jan Roszkowski, Sean Noonan.

Projekt Gambler’s Hand wyraźnie nawiązuje do estetyki downtown jazz/rock. Usłyszeć w nim można zarówno techniki improwizacyjne, jak również inspiracje muzyką takich amerykańskich eksperymentatorów jak Cowell, Nancarrow czy Zorn. Już samo połączenie perkusji z kwartetem smyczkowym, zdaje się stwarzać zaskakujące i nieoczywiste rozwiązania. Partie smyczków niejednokrotnie przejmują rolę perkusji, aby potem oplatać grę Seana delikatnymi i surowymi brzmieniami, tworząc fusion z górnej półki. Kim zaś jest tytułowy Gambler? I dlaczego pewnego dnia zostaje uwięziony w ścianie? O tym opowie sam Noonan wcielając się podczas koncertu w rolę narratora. Bowiem to właśnie Sean Noonan, jest autorem tej absurdalnej i groteskowej opowieści o irlandzkim hazardziście.

ring_drumming

Zespół występował na wielu festiwalach i klubach w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii i na Litwie (Vilnus Jazz Festival, Mózg Festiwal w Bydgoszczy, Jewish Festival w Katowicach, Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART 2013, Delemont Jazz Days, Handelsbeurs Festival, Leeds International Film Festival).

W Suwałkach zespół zagra w składzie:
Sean Noonan (New York) – perkusja, kompozycja, narracja
Adam Roszkowski – skrzypce
Maciej Afanasjew – skrzypce
Adam Dębski – altówka
Jan Roszkowski – wiolonczela

Patroni medialni:

suwalkiinfo_logo_zawsze takieniebywalesuwalki24tvs24suwalszczyznaradio5Augustow24dwutygodnik

afisz_noonan.indd

Kategoria: Archiwum