Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej KULTURY, Kultury pisanej z dużej litery. 100 artystów Chóru i Baletu sprawia, że każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce na ziemi, gdzie się odbywa.

Piątek, 4.10.2019 – ODWOŁANY
Sobota, 5.10.2019 – godz. 19:00

Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 130/120 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
impresariat zewnętrzny, organizator: Filip Premium Sp. z o.o.

UWAGA! Informujemy, że planowany na 4 października 2019 r. koncert Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK został ODWOŁANY przez organizatora wydarzenia. Zakupione bilety można zwrócić w miejscu zakupu lub wykorzystać w dniu 5 października o godz. 19.00 po wcześniejszym kontakcie z kasą biletową SOK (tel. 87 563 85 18) lub bileterią internetową.Za niedogodności przepraszamy.

Koncert Galowy, na który mamy zaszczyt Państwa zaprosić jest w większej części oparty na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych i narodowych. Jak to zwykle bywa na tak wyjątkowych koncertach Artyści Zespołu “Śląsk” wykonają kilka utworów z repertuaru dziedzictwa światowego. Artyści występują w przepięknych kostiumach stylizowanych według wzorów pochodzących z kilku regionów całego naszego pięknego kraju.

Przeważającą część programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi Zespołu “Śląsk”. Wśród wielu utworów uznanych na całym świecie za arcydzieła choreografii obejrzymy i usłyszymy między innymi: “Karolinkę”, “Szła dzieweczka”, “Hej, te nasze góry”, “Ondraszka” oraz opracowania muzyczne do takich tańców, jak: “Trojak”, “Taniec chustkowy”, “Kujawiak – Oberek”, “Krakowiak”, “Polonez – Mazur” i “Tańce górali podhalańskich”. Bardzo rzadko mamy możliwość zaprezentowania Państwu na polskich scenach tak wspaniałego, rozbudowanego o niespodzianki programu Zespołu ” Śląsk “, korzystajmy zatem z tej możliwości. Więcej o Zespole Pieśni i Tańca Śląsk >>


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum