CALa Pomoc dla BAJKI

W Międzynarodowym Dniu Muzyki spotkamy się na koncercie charytatywnym “CALa pomoc dla Bajki”, dzieci z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” oraz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog”. Wystąpi światowej sławy skrzypaczka, Patrycja Piekutowska. Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja sztuki.

1.10.2021, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

wstęp wolny
wejściówki w kasie biletowej SOK lub w NTSP Bajka przy ul. M. Skłodowskiej 5 i przy ul. L.M. Paca 4
zamów transport door-to-door >

Międzynarodowy Dzień Muzyki to cudowna okazja, żeby zanurzyć się w świat piękna poprzez muzykę – na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury pojawi się wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska. Artystka  koncertowała dotychczas w 40 krajach świata na 5 kontynentach. 

Występ Patrycji Piekutowskiej będzie kontynuacją trasy „My Journey”, szalenie rozpoznawalnego projektu artystki. To jedyna płyta rozrywkowa wśród jej 12 solowych albumów. Zawiera utwory o 12 miastach na 4 kontynentach, z którymi w szczególny sposób jest związana. Koncert w tej stylistyce zabrzmiał blisko 100 razy na rozmaitych zamkniętych wydarzeniach, począwszy od otwarcia trasy PLL LOT S.A. w Pekinie, poprzez finał projektu Balt Met Promo – krajów nadbałtyckich, na którym to koncercie obecni byli prezydenci wszystkich stolic tych krajów. Koncert wzbogacą wizualizacje miast oraz  niesamowite historie z rozmaitych miejsc na świcie, opowiedziane przez samą artystkę.

Swoją obecnością i przepięknym głosem publiczność zaszczyci także Mateusz Wróblewski, uznany aktor. Muzyczny wieczór poprowadzi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi i Krzysztof Szubzda, dziennikarz, reżyser i satyryk.

Celem tego wyjątkowego koncertu jest pozyskanie środków finansowych na stworzenie przestrzeni sportowo – rekreacyjnej, znajdującej się przy szkole przy ul. M. L. Paca 4 w Suwałkach. Będzie to miejsce spotkań osób z niepełnosprawnością oraz lokalnej społeczności.

Dwa lata temu zebraliśmy ponad 37 tysięcy złotych. Liczymy, że w tym roku, dzięki wsparciu uczestników Koncertu, padnie kolejny rekord – zapowiada Sylwia Ciszewska i dodaje: – Wyznaję credo, że firma, która zajmuje się wyłącznie zarabianiem pieniędzy to kiepska firma. I my w to wierzymy, chcemy wnieść swój wkład w działania społeczne naszego regionu. – zapowiada Paweł Krzemiński, Marketing Manager CAL.

Osoby z niepełnosprawnością mają bardzo ograniczony dostęp do stałych zajęć pozalekcyjnych np. sportowo-rekreacyjnych, w zasadzie nie istnieje taka oferta. A przecież mają takie samo prawo do tego, żeby spotkać się z rówieśnikami, rozwijać swoje pasje, uczyć się nowych umiejętności i poznawać nowych ludziRenata Giczewska-Węcek, Skarbnik i członek zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów

W trakcie koncertu odbędzie się licytacja prac dzieci inspirowanych m.in. sztuką NFT, płyty z autografem Patrycji Piekutowskiej, koszulki z autografami piłkarzy drużyny MKS Ślepsk Malow Suwałki czy obrazów spod pędzla Haliny Mackiewicz oraz Iwony Morawskiej. Pojawi się też wyjątkowa szansa na kolację z Mateuszem Wróblewskim. Niespodzianką będzie możliwość wylicytowania statuetki „Włócznia Jaćwingów”, którą 13 sierpnia 2021 otrzymała firma CAL prawdziwe drzwi.

Zawsze fascynowały mnie Anioły, istoty nie z tego świata. Ich obecność łączyłam z ogrodami, z przestrzenią ulotną, piękną, naładowaną pozytywną energią. W moich pracach malarskich czy rysunkowych pokazuję własną wizję świata, w którym można znaleźć odrobinę lekkości bytu, zapomnienia, smakowania barw. Kolory wibrują, grają swoją muzykę, zapraszają do tańca. Odrywam się od rzeczywistości wypełnionej gonitwą za pieniądzem, sławą, brakiem poszanowania drugiego człowieka i szacunku do niego. Chcę pokazać piękne strony życia, że warto zatrzymać się nad polnym kwiatem, kamieniem, drzewem, aby poczuć głębię bytu i dostrzec geniusz stworzenia.Halina Mackiewicz, Pracownia Plastyczna CENTRUM SOK


Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów jest organizacją pożytku publicznego prowadzącą dwie szkoły specjalne: Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową “Bajka” oraz Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Przysposabiającą do Pracy “Prolog” w Suwałkach. Podopiecznymi są, przede wszystkim, dzieci oraz osoby dorosłe w spektrum autyzmu. Od ponad 10 lat Stowarzyszenie zapewnia edukację, terapię i opiekę dzieciom i młodzieży z północno-wschodniej Polski. Obecnie do szkół uczęszcza ponad 80 uczniów.


CAL tworzy doświadczony zespół specjalistów i pasjonatów, którzy znają się na drewnie. Na polskim rynku istnieje od 1985 roku jako firma rodzinna, spółka jawna z polskim kapitałem. Niedawno obchodziła 35-lecie działalności. Produkuje klasyczne i nowoczesne drzwi drewniane oraz alu-drewniane (drewniano-aluminiowe). W swojej ofercie proponuje rozwiązania standardowe, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W działaniach krzewi rodzinność, ducha równych praw, wolność i odpowiedzialność. 

Firma CAL od lat angażuje się i propaguje ideę CSR, czyli biznesu odpowiedzialnego społecznie. W tym roku pomagała np. Fundacji Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej – przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.


Organizatorami koncertu są firma CAL – inicjator akcji i współorganizator wszystkich trzech edycji, Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów. Od początku wspiera akcję Suwalski Ośrodek Kultury, udostępniając salę koncertową, zaplecze techniczne oraz pomoc organizacyjną.

Honorowy patronat nad koncertem objął Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, a patronat medialny Radio 5.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Archiwum