Kolejny bluesowy symbol w Suwałkach. Odsłonięcie kolorowego bluesmena pierwszym punktem SBF 2019

Już w czwartek, 11 lipca, rusza 12. edycja Suwałki Blues Festival. Pierwszym wydarzeniem podczas tegorocznego SBF będzie prezentacja kolejnego bluesowego akcentu w Suwałkach. Po bluesowych gitarze i mikrofonie, po stworzeniu Alei Gwiazd Bluesa, czas na mural!

Czwartek, 11.07.2019, godz. 15:00
ul. T. Noniewicza 48

Mural powstał na budynku przy ul. T. Noniewicza 48. Mieszkańcy Suwałk mogli już go zobaczyć w trakcie powstawania, ale w pełnej krasie zostanie zaprezentowany dopiero pierwszego dnia 12. Suwałki Blues Festival.

Bluesowy mural powstał na podstawie projektu jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów grafików Andrzeja Pągowskiego. Suwalski “bluesmen” to kolejny projekt w jego bogatej karierze. Pągowski to bowiem twórca około tysiąca pięciuset plakatów promujących spektakle teatralne, produkcje filmowe i festiwale, autor murali, portretów, rysunków i scenografii. Ponadto jest laureatem kilkudziesięciu nagród i wyróżnień, w tym czterokrotnie pierwszej, raz drugiej i trzykrotnie trzeciej nagrody oraz wyróżnienia w konkursie na najlepszy plakat filmowy ogłaszany przez magazyn „The Hollywood Reporter” w Los Angeles. Pierwszą z najwyższych otrzymał w 1981 roku za plakat ilustrujący musical „Hair”. W 2019 został laureatem X edycji konkursu Wybitny Polak.

Po odsłonięciu muralu zapraszamy o 15:30 na ul. Chłodną. Nastąpi tam odsłonięcie kolejnej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa. A potem już popłynie blues. Począwszy od Happeningu Bluesowego, który o 16:00 rozpocznie się na placu Marii Konopnickiej.

Sprawdź cały program Suwałki Blues Festival >>

 

Kategoria: Archiwum