“Kochanie na kredyt”, czyli (bez)interesowna miłość

Czy gwiazdy też mają kredyty? Inteligenta i błyskotliwie zagrana komedia, dająca do myślenia wszystkim, którzy kochają i… kupują. Gwiazdorska obsada i zaskakujące zwroty akcji gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie. Spektakl w brawurowej reżyserii Olafa Lubaszenko

Sobota, 28.11.2015, godz. 18.00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 80 zł (sektor I), 70 zł (sektor II), 60 zł (balkon i loże) w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu
TEATR MY (impresariat zewnętrzny)

Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Autor: Marcin Szczygielski
Obsada: Filip Bobek, Małgorzata Pieczyńska, Przemysław Sadowski, Agnieszka Sienkiewicz, Piotr Zelt

W pogoni za sukcesem często wpadamy w spiralę uzależnień, podobnie jak Anka, która potrafi się uzależnić w równym stopniu od kochania, jak i od kupowania. Zdesperowana próbuje na siłę zatrzymać przy sobie chłopaka, przystojnego, nastawionego na robienie kariery Pawła. Nachodzona przez niezbyt lubianą macochę Grażynę, która nagle zbyt wylewnie okazuje matczyną miłość i komornika Dominika, który nie znosi swojej pracy, bo ma na nią zbyt miękkie serce, próbuje zapanować nad rozsypującymi się elementami układanki. Jednak uzależnienia wciąż biorą górę… Jaką rolę w jej życiu odegra Łucjan, emerytowany człowiek “z przeszłością”, lat czterdzieści kilka, małomówny, zgrywający twardziela kawaler o duszy romantyka?

img_7924

Autor sztuki, Marcin Szczygielski, tak mówi o przedstawieniu: “Żyjemy w świecie najróżniejszych „holizmów” – uzależnienia stają się naszą naturą, a dostępnych używek przybywa z dnia na dzień. Uzależniamy się już nie tylko do chemicznych substancji, ale od czynności i uczuć na skalę niespotykaną do tej pory w historii cywilizacji. Internet, zakupy, telewizja, seks, przyjemności, higiena, jedzenie, popularność – przedawkowane wpędzają nas w kłopoty nie mniejsze, niż nadmiar alkoholu.

img_8129

Anna to dziewczyna sukcesu – w pogoni za życiowym powodzeniem wpada w spiralę uzależnień, a uzależnić potrafi się w równym stopniu od kochania, jak i od kupowania. Chłopak wymyka jednak jej się z rąk, na progu mieszkania staje komornik z obstawą, w dodatku niezbyt lubiana do tej pory macocha nagle odkrywa w sobie pokłady instynktu macierzyńskiego, które obsesyjnie manifestuje. Osaczona dziewczyna próbuje zapanować na rozsypującymi się elementami układanki, jednak uzależnienia wciąż biorą górę…

akpa_9694

„Kochanie na kredyt” to komedia z elementami farsy – wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna nauka – w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem.”

  img_8160

Premiera spektaklu odbyła się 23 listopada 2013r. w Mermaid Theatre w Londynie i od tamtego czasu z wielkim powodzeniem wystawiana była w wielu miejscach w Polsce. Warto zwrócić uwagę na oryginalne kostiumy, które zaprojektował do spektaklu Tomasz Jacyków. Wielkim atutem przedstawienia jest także piękna jazzowa muzyka, skomponowana przez Zdzisława Kalinowskiego.

kochanie Plakat_na_www

Więcej o spektaklu na: www.kochanienakredyt.pl

Kategoria: Archiwum