Klub Czarnego Krążka | Marek i Wacek. Udany związek klasyki z rozrywką

Październikowe spotkanie Klubu Czarnego Krążka będzie poświęcone wspaniałemu i niepowtarzalnemu duetowi fortepianowemu Marek i Wacek założonemu przez Wacława Kisielewskiego i Marka Tomaszewskiego. Na spotkanie miłośników płyt winylowych oraz giełdę płytową zaprasza Tomasz Kierejsza.
 
21.10.2022, godz. 17.00
kawiarnia artystyczna, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny
zamów transport door-to-door>>

Duet fortepianowy utworzony przez Marka Tomaszewskiego i Wacława Kisielewskiego w 1963 r. w Warszawie zadebiutował w programie TV, zarejestrowanym w 1963 r. Przez dwa lata jego nagrania prezentowane były w cyklicznych audycjach radiowych.

W repertuarze duetu znajdowały się rozrywkowe opracowania muzycznej klasyki (Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Aleksandr Borodin, Fryderyk Chopin, Piotr Czajkowski, Antonin Dworzak, Edvard Grieg, Stanisław Moniuszko, Niccolo Paganini, Gioachino Rossini, Franz Schubert, Johann Strauss), pieśni folklorystyczne, przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej, standardy jazzowe oraz kompozycje własne.
 
Muzyka i tworzenie przyjaznej przestrzeni do dzielenia się muzycznymi pasjami to idea przewodnia Klubu Czarnego Krążka, który we wrześniu 2020 roku rozpoczął działalność w Suwalskim Ośrodku Kultury. Spotkania prowadzi znany suwalski muzyk, pedagog i instruktor SOK, Tomasz Kierejsza, który dzieli się swoim hobby – muzyką i bogatymi zbiorami płyt analogowych.

Comiesięczne muzyczne spotkania są otwarte dla wszystkich pasjonatów muzyki. Luźnym rozmowom towarzyszy odsłuchiwanie ulubionych nagrań. Zachęcamy do przyniesienia na spotkanie płyt z własnych zbiorów.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum