ODWOŁANE | Karina Sosnowska. Czwartkowe spotkania ze sztuką

Gościem Haliny Mackiewicz będzie suwalczanka Karina Sosnowska, malarka, konserwatorka sztuki, scenografka, zaangażowana społeczniczka i… djka. To właśnie Suwałki były zawsze najbliższym jej miejscem, to tu znajduje inspirację i energię do tworzenia obrazów i muzyki. Wierzy, że tworzenie ma zbawienne właściwości nie tylko dla twórcy, ale również dla odbiorcy dzieła.

UWAGA! Wydarzenie odwołane.


Czwartek, 26.11.2020, godz. 17.00
kawiarnia artystyczna, ul. Noniewicza 71
wstęp wolny | zalecana rezerwacja miejsca, zapisy tel. 87 566 42 11
liczba i organizacja miejsc zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Karina Sosnowska Urodzona w 1982 roku absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, specjalizacja Malarstwo z aneksem z Rysunku w Pracowni Rysunku prof. Zofii Glazer na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie. Absolwentka Studium Pedagogicznego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz podyplomowych studiów na kierunku Scenografia na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie oraz na Universidad de Complutense (Madryt, Hiszpania). Od 2007 r. pracuje jako czynny konserwator dzieł sztuki, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Łowiczu, Suwałkach, Guimerais (Portugalia), Bereżanach (Ukraina), Dongoli (Sudan), Tolmeitcie (Libia). W latach 2011-2012 twórczyni scenografii teatralnych i filmowych (Warszawa, Świnoujście, Suwałki). Uczestniczka dziewięciu wystaw zbiorowych w latach 2001-2017 (Warszawa, Suwałki, Litwa) oraz indywidualnych w Częstochowie i Suwałkach (2015-2016). Stypendystka Prezydenta Miasta Suwałki (2017).

O swojej twórczości mówi: ” (…) moje obrazy mówią dużo o moim sposobie odbioru rzeczywistości zarówno świata zewnętrznego jak i wewnętrznego. Tworzenie jest dla mnie procesem uzdrawiającym, bo uwalniającym zarówno to, co trudne we mnie, jak i to, co ekstatyczne. Kiedy maluję, energia przepływa przeze mnie transformując niezmaterializowane treści w coś dotykalnego i widzialnego. Wierzę, że tworzenie jest uzdrawiające zarówno dla twórcy jak i odbiorcy dzieła.”

Artystka tworzy również muzykę elektroniczną, po mistrzowsku łącząc znane i nieznane dyskotekowe tematy z techno bitem. Jej krąg zainteresowań to takie gatunki jak minimal, house, d&b czy elementy etno. Więcej TUTAJ >>

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące