Jeremi się ogarnia. Lol. Teatr Polska w Suwałkach

Jeremi to trzynastolatek, który wolny czas najchętniej spędzałby przed komputerem. Z pozoru niegroźna rozrywka przeradza się w uzależnienie. To martwi rodziców. I odrywa ich od własnych laptopów. Faktycznie LOL. Czy Jeremi się ogarnie? Poważny temat reżyser potraktował z humorem, a sztuka opiera się na interakcji z publicznością, która żywo reaguje na wysiłki aktorów.

Niedziela, 24.11.2019, godz. 18.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny | wejściówki do odbioru w kasie SOK – informacja o terminie wkrótce
Spektaklowi towarzyszy warsztat edukacyjny. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły wkrótce. 

Jeżeli chcecie z dystansu przyjrzeć się otaczającej nas rzeczywistości, ukazanej w krzywym zwierciadle, to “Jeremi się ogarnia. Lol” jest sztuką dla was. Szymon Jachimek w groteskowy sposób ujawnia konflikt dwóch przenikających się ze sobą światów. Świata rzeczywistego i wirtualnego.Czy to wina technologii?, Dziennik Teatralny

Naukowcy alarmują, że młodzież uzależniła się od Internetu. Informują o tym oczywiście w Internecie. Bo dziś cały świat się od niego uzależnił i nie ma się co dziwić. Problem zaczyna się wtedy, gdy przestajemy ze sobą rozmawiać w cztery oczy. „Jeremi się ogarnia. LOL” to opowieść o młodych ludziach, którzy znakomicie poruszają się w świecie wirtualnym, ale nie radzą sobie w rzeczywistym. Radość okazują tak :), a smutek tak :(. Jednak w ich życiu zdarzają się sytuacje, gdy trzeba wynurzyć się ze swojej jaskini i zacząć rozmawiać „w realu”. Użyć prawdziwych emocji patrząc sobie w oczy. A to najtrudniejsze… Prawda :)?

Ponieważ scenariusz napisał Szymon Jachimek (autor m.in. “Jazdy na zamek. Musicalu krzyżackiego”), możecie liczyć na sporą dawkę humoru. Atutem spektaklu są wyraziste postacie, dynamiczna muzyka, wartkie dialogi. Do tego niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Czyli wszystko, co widzowie lubią oglądać u innych, a czego nie chcą przeżywać sami. Przynajmniej “w realu” ;).

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
scenografia: Monika Wójcik
muzyka: muzyka do piosenki finałowej: Artur Guza
scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
asystent reżysera: Paweł Parczewski
sufler / inspicjent: Magdalena Kunikowska
realizator świateł: Janusz Pacewicz
realizator dźwięku: Błażej Szymański
obsada: Paweł Parczewski – Jeremi, Marta Markowicz – Dżordż, Alicja Parczewska – Sonia, Szymon Kowalik (Studium Aktorskie) – Maciek, Małgorzata Gradkowska (Studium Aktorskie) – Vlogerka, Joanna Fertacz – Mama, Marian Czarkowski – Tata

premiera: 17 listopada 2018, Scena Margines

czas trwania: 55 minut
grupa wiekowa: dzieci i młodzież


Spektakl prezentowany w ramach Programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Kategoria: Wydarzenia nadchodzące

                               
Image Widget