Jarmark Świąteczny 2021

W przedświąteczny weekend na placu Marii Konopnickiej pojawią się wystawcy ze świątecznymi dekoracjami, lokalnymi smakołykami i zimowo-bożonarodzeniowymi upominkami. Impreza będzie połączona ze spotkaniem wigilijnym. W programie wizyta św. Mikołaja, spektakl i koncert kolęd i pastorałek oraz występ amerykańskich żołnierzy z Batalionu Dark Rifles stacjonujących w Bemowie Piskim.

18-19.12.2021
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

Wzorem minionych lat także i w tym roku w Suwałkach, na placu Marii Konopnickiej, odbędzie się Jarmark Świąteczny. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą zaopatrzyć się w wyjątkowe ozdoby i jedyne w swoim rodzaju prezenty świąteczne. Na stoiskach regionalne potrawy świąteczne, wypieki i słodycze, a także ręczenie robione ozdoby świąteczne i nietuzinkowe rękodzielnicze inspiracje na gwiazdkowe prezenty. Swoje małe dzieła sztuki — bombki, zabawki, stroiki, wyroby z makram i inne artystyczne drobiazgi — zaprezentuje ponad czterdziestu wystawców. Będzie można kupić obrazy, rzeźby z drewna i ceramikę, a przy okazji także naturalną żywność — miody, syropy, ciasta, lizaki, kwas chlebowy i naturalne soki. Świąteczne miasteczko handlowe będzie czynne przez cały weekend w godz. 10.00-18.00.

Sobotnim zakupom będzie towarzyszył spektakl w wykonaniu Związku Ukraińców w Suwałkach pod tytułem “Wieczory na chutorze w pobliżu Dikańki”; początek o godz. 16.00. W niedzielę, 19 grudnia, o godz. 13.00, władze Suwałk zapraszają do udziału w Wigilii Miejskiej. Pod miejską choinką pojawi się św. Mikołaj, a na scenie wystąpią w świątecznym repertuarze pracownicy instytucji miejskich i suwalscy duchowni oraz lokalni artyści – Studio Tańca Radość SOK zaprasza na świąteczne animacje taneczne, a Studio Piosenki Beciaki, Studio Piosenki Świetlik SOK, Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas SOK, Suwalski Chóru PRIMO i Suwałki Gospel Choir SOK na koncert kolęd i pastorałek. Dodatkową atrakcją będzie występ amerykańskich żołnierzy z kontyngentu sił sojuszniczych stacjonującego w Bemowie Piskim – Batalionu Dark Rifles z Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce.

Na placu Marii Konopnickiej świąteczny klimat poczuć będzie można dużo wcześniej. 6 grudnia, w mikołajkowy poniedziałek, o godz. 17.00 rozbłyśnie miejska choinka. Iluminację świątecznego drzewka na placu Marii Konopnickiej uświetnią taneczne występy tancerzy Studia Tańca Radość SOK oraz mini recital solistów Studia Piosenki Świetlik SOK. Na najmłodszych będą czekały słodkie upominki. 

Tego dnia, w godzinach 15.00-18.00 zajrzeć będzie można również do kawiarenki artystycznej! Będzie pyszna kawa, herbata w zimowej odsłonie i domowe ciasto serwowane przez młodzież z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Zawodu “Prolog”, starszej siostry “Bajki”. Najsmaczniejsze i najtańsze w mieście, podawane z sercem i uśmiechem!

Sobota, 18.12.2021, godz. 16.00
WIECZORY NA CHUTORZE W POBLIŻU DIKAŃKI w wykonaniu członków Związku Ukraińców w Suwałkach

Niedziela, 19.12.2021, godz. 13.00
WIGILIA MIEJSKA w programie:

  • wspólne kolędowanie
  • świąteczne animacje w wykonaniu Studia Tańca Radość SOK
  • życzenia świąteczne Prezydenta Miasta Suwałk i Przewodniczącego Rady Miejskiej
  • spotkanie ze Świętym Mikołajem
  • koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Studia Piosenki Świetlik SOK, Zespołu Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas SOK, Suwałki Gospel Choir SOK, Studia Piosenki Beciaki i Suwalskiego Chóru PRIMO
  • gość specjalny – amerykańscy żołnierze z Batalionu Dark Rifles z Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci)  i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.
 

Kategoria: Archiwum